Компанія SpacemiT оснастила гаджет Muse Book ШІ-чипом, виготовленим на основі архітектури RISC-V.
Китайський стартап SpacemiT презентував перший процесор штучного інтелекту на базі RISC-V, який буде встановлено в ноутбуках K1, пише CNX Software.
Фірма днями представила свій інноваційний восьмиядерний чип SpacemiT Key Stone K1, який, заснований на новому стандарті штучного інтелекту RISC-V (RISC-V — це безкоштовне програмне забезпечення, що визначає, як процесори взаємодіють із ПЗ продукту, — ред.). Видання підкреслює, що чипи RISC-V в 1,5 раза випереджають сучасні чипи ARM, коли справа доходить до вимог до розгортання моделей штучного інтелекту (ШІ).
Ноутбук SpacemiT Muse Book першим отримає процесор K1, а також операційну систему Bianbu. Загалом, його технічні характеристики такі:
- чип — восьмиядерний SpacemiT K1 X60 RISC-V, сумісний з RVA22;
- системна пам'ять — 16 ГБ;
- флеш-пам'ять — eMMC 32 ГБ (за замовчуванням), 128 ГБ (опціонально);
- слот для карти MicroSD — є;
- дисплей — 14,1 дюймів, IPS, роздільна здатність 1920×1080 пікс., частота оновлення 60 Гц;
- мережа — модуль WiFi 6 на базі RTL8852BE;
- джерело живлення — порт USB PD 3.1 Type-C (адаптер живлення 65 Вт);
- розміри — 322,6 х 209,2 х 17,8 мм;
- вага — 1,36 кг;
- операційні системи: Bianbu від Debian, Ubuntu від Linux.
Аналітики видання не впевнені, що ШІ-процесори на базі RISC-V стануть справжнім хітом на ринку, але вважають, що вони досить непогані. Що стосується ноутбука MuseBook, вони вважають, що продукт продаватиметься виключно на китайському ринку, проте не виключають появи в майбутньому його більш удосконалених модифікацій на світовому ринку.
Раніше ми повідомляли про те, що США оновили обмеження на експорт ШІ-чипів. Штати посилили експортні обмеження передових процесорів у КНР, і тепер у країну не можна експортувати ноутбуки, що містять такі процесори.
Також писали, що США хочуть позбавити Китай відкритої технології RISC-V. Американські законодавці роблять усе можливе, щоб перекрити доступ КНР до стандарту з відкритим вихідним кодом для розробки ШІ-процесорів.