Цей морський ссавець має мозок вагою 9 кг.
Нині вчені вважають, що багато тварин, які живуть на Землі, є досить розумними. Але не завжди розмір мозку пов'язаний з високим рівнем інтелекту. Одна тварина, яка мешкає в океані, є володарем найбільшого мозку серед усіх істот, що існували коли-небудь на Землі, пише IFLScience.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Безперечним володарем титулу "Найбільший мозок" є такий морський ссавець, як кашалот. Як показують дослідження, жодна тварина на Землі і навіть ті, які вже давно вимерли, не мають такого великого мозку. Мозок кашалота важить вражаючі 9 кг. Хоча вчені і вважають, що великий мозок не завжди є ознакою великого розуму, всі дослідження показують, що кашалоти за часів ранніх періодів полювання на них людини, навчилися уникати мисливців. Імовірність успішного полювання для людей знизилася з часом на 60%.
Вчені вважають, що кашалоти могли якимось чином навчитися не потрапляти людині на очі або ж вони могли передавати інформацію якимось чином своїм родичам про загрозу. Таким чином деякі вчені вважають, що кашалоти володіють більш високим рівнем інтелекту, ніж передбачається.
Але потрібно враховувати ще й структуру мозку. У ньому є така частина, як мозочок, що відповідає за рух, рівновагу, відстеження і за деяку пам'ять. У кашалота мозочок становить лише 7% від загальної маси мозку. У той час як у людини він займає 14%. Але вага людського мозку становить у середньому 1,4 кг.
Якщо говорити про найбільший мозок, також потрібно враховувати і розмір тварини. Наприклад, за співвідношенням розміру тіла і розміру мозку перше місце у світі посідають мурахи роду Brachymyrmex. Мозок цих мурах становить 12% загальної маси тіла, що становить 0,049 міліграма.
Вважається, що чим більша тварина за загальним розміром, тим меншим буде в неї співвідношення розмірів мозку і тіла. Тому в найменших тварин мозок у цьому співвідношенні найбільший.
Водночас учені з'ясували, що, наприклад, каліфорнійський морський лев, хоча й відомий своїми трюками, має невеликий мозок порівняно з масою тіла. З іншого боку, у людей і дельфінів тіла мають менший розмір, але мозок більший.
Також учені з'ясували, що у домашніх тварин мозок менший, ніж у їхніх диких родичів. Наприклад, ті ж корови, мають дуже маленький мозок.
Якщо говорити про жителів суші, то найбільший мозок серед усіх ссавців у слонів. При цьому ці тварини показують високий рівень соціального та емоційного інтелекту і пам'яті.
Але є ще й птахи. Наприклад, представники сімейства воронові, куди входять ворони, сороки, галки та деякі інші види, дуже розумні, як показують дослідження. Ворони такі ж розумні, як і шимпанзе, незважаючи на різницю в розмірі мозку.
Тварини та їхній мозок мають практично всі можливі розміри, при цьому вчені продовжують вивчати взаємозв'язок між розміром мозку та інтелектом. У будь-якому разі кашалоти на першому місці, оскільки в них найбільше сірої речовини з усіх тварин, які коли-небудь існували на Землі.
Як уже писав Фокус, найстаріший у світі молюск народився понад 500 років тому.
Також Фокус писав про те, який вимерлий ссавець є найбільшим на Землі.