Вилікував рану рослинами: вчені вперше зафіксували, як орангутан зайнявся самолікуванням
Вилікував рану рослинами: вчені вперше зафіксували, як орангутан зайнявся самолікуванням

Вилікував рану рослинами: вчені вперше зафіксували, як орангутан зайнявся самолікуванням

Застосування традиційних медичних засобів тваринами, крім їх поїдання, вважалося неможливим. Однак орангутан на ім'я Ракус перевернув світ учених з ніг на голову.

Під час незвичайного спостереження вчені виявили суматранського орангутана, який лікував рану на обличчі за допомогою лікарської рослини. Як повідомляється в журналі Scientific Reports, самець орангутана Ракус використовував акар кунінг — виноградну лозу, відому своїми лікувальними властивостями, щоб полегшити біль і запалення. Розжовуючи листя і наносячи отриманий сік безпосередньо на рану, Ракус демонстрував примітивну форму лікування ран, раніше не зафіксовану серед приматів, пише HealthDay.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

Поведінка Ракуса слугує прямим доказом того, що люди й орангутани можуть мати спільні прабатьківські риси у використанні природних засобів у своїх потребах. Кароліна Шупплі зі своєю комадною з Інституту поведінки тварин імені Макса Планка спостерігали, як Ракус прикладав припарку до своєї рани, повторюючи стародавні медичні практики людей, що датуються 2200 роком до нашої ери. Цей випадок, що стався на дослідницькому майданчику Suaq Balimbing в Індонезії, став важливим свідченням когнітивних здібностей орангутанів і використання ними ресурсів довкілля в складніших медичних цілях, які потребують певного опрацювання рослин, ідеться в дослідженні.

Важливо Обжерливістю грішать не тільки люди: вчені назвали ще один вид, схильний до ожиріння

Подальший аналіз рослини Акар Кунінг, проведений Ізабель Лаумер та її колегами, показав, що вона містить сполуки, ефективні проти бактерій і запалень, що підтверджує її використання в традиційній медицині для лікування таких захворювань, як малярія. Примітно, що рана Ракуса зажила протягом п'яти днів без ознак інфекції, що свідчить про ефективність його самостійного лікування. Його дії — вибіркове нанесення на рану і тривалий відпочинок, також свідчать про цілеспрямовану стратегію, спрямовану на прискорення одужання, і кидають виклик нашому розумінню примітивної поведінки тварин щодо здоров'я і медицини.

Це відкриття дозволяє припустити, що орангутани могли самостійно виявити і використовувати цілющі властивості деяких рослин ще дуже давно, що створює еволюційну основу для використання лікарських рослин. Дослідження не тільки підкреслює витонченість, спостережувану в цих приматів, які перебувають під загрозою зникнення, а й підвищує нашу оцінку їхніх екологічних і біологічних знань, які можуть мати глибоке коріння, що сягає наших спільних предків, які передаються з покоління в покоління навіть серед орангутанів.

Раніше Фокус писав про те, що фотограф зафіксував унікальну поїздку макаки верхи на олені. Природа любить дивувати нас найнезвичайнішими міжвидовими союзами і цього разу фотографу вдалося сфотографувати макаку, яка вправляється в їзді на оленях.

Також Фокус писав про те, що екзотична мавпа раптово напала на 11-річного хлопчика. Швидкий і небезпечний примат утримувався нелегально в межах міста, але, отримавши свободу, зустрів на своєму шляху дитину, внаслідок чого накинувся на неї і травмував.

Теги за темою
дослідження наука
Джерело матеріала
loader
loader