Мандрівка країною своїм ходом – чудовий спосіб побачити нові місця, зійти з протоптаних доріжок і познайомитися ближче з нетуристичними локаціями. Пропонуємо три цікаві варіанти, куди можна відправитися на автомобілі вже завтра.
Урич — Розгірче — Бубнище
Якщо ви поціновувач старожитностей і гірського відпочинку, то цей маршрут саме для вас. Його довжина становить близько 100 кілометрів.
Туристичний шлях починається з невеликого села Урич Львівської області. Поруч із ним знаходяться скелі, на яких колись височіла фортеця Тустань. Нині від неї залишилися тільки руїни. Але раніше твердиня охороняла торгові шляхи, що вели із Західної Європи до Київської Русі, а пізніше Галичини.
Перші згадки про форт датуються XII століттям, але розквіт він за правління князя Володимира. За його наказом укріплення розширили та перебудували. На жаль, цитадель зводили з дерева, тому вціліли лише фрагменти стін та деякі артефакти. Побачити знахідки можна в місцевому музеї.
У північній частині поселення височіє церква Святого Миколая. Її спорудили 1911 року в традиційному галицькому стилі. А ще обов’язково завітайте до "Хати в Глибокому". Тут зібрана колекція старовинних предметів: меблі, піч, родинні фотографії та предмети побуту селян. До речі, екскурсії проводять тутешні мешканці. Слухати їхні спогади одне задоволення.
Наступна зупинка — Розгірче. Головною пам’яткою селища є печерний монастир. Місцеві жителі називають його "городище". Замість воріт святиня обрамлена двома скелями, на одній з яких висічено хрест. У XV столітті тут почали селитися ченці-відлюдники. На думку вчених, у стінах молитовні проживало не більше 20 осіб. Церква ділилася на 2 поверхи, на нижньому розташовувалися келії, а на верхньому — храм.
Розкопки показали, що до нашої ери на цій території мешкали язичницькі поселення. Після них залишилися наскельні малюнки, які, до речі, досі не розшифрували. На превеликий жаль, божий дім зовсім не охороняється. Тому поруч із давніми зображеннями почали з’являтися й сучасні.
Фінальна точка маршруту — село Бубнище, засноване наприкінці XV століття. Недалеко від нього розташовані Скелі Довбуша. Печерний комплекс раніше слугував фортецею для захисту населення. Колись твердиня навіть мала рів, вежу, ворота та перекидний міст.
Чернівці — Заліщики — Нирків
Цікавий шлях, де можна повноцінно познайомитися з особливостями західної архітектури.
Стартуємо з Чернівців. Перерахувати всі місцеві атракції й статті не вистачить. Але є й обов’язкова локація для відвідування. Йдеться про резиденцію митрополитів Буковини та Далмації. Той самий знаменитий університет, який називають "українським Гоґвортсом". Будівля стала візитівкою міста. Рекомендуємо огледіти її не тільки здалеку, а і замовити екскурсію.
Наступний пункт — Заліщики, районний центр у Тернопільській області. Перші згадки про нього датуються 1340 роком, хоча люди тут жили ще раніше. Коли територія належала Польщі, тут розквітнув справжній курорт. Сюди стікалися заможні поляки зі всієї країни. З визначних пам’яток радимо сходити до занедбаного палацу Бруницьких, костелу Святого Станіслава та Церкви Пресвятої Трійці.
Фінальна точка — Нирків. У IX столітті тут процвітало давньоруське поселення Червоноград. Але після чергового нападу татар фортеця занепала. Нині ж від неї залишилися тільки руїни та дві готичні вежі. Недалеко від локації розташовується грот, у якому колись мешкав монах-відлюдник. Чоловік все своє життя займався різьбленням по дереву. Тому тут частково збереглися його роботи, серед них статуя Святого Онуфрія.
Кам’янець-Подільський — Кривче — Хотин
Маршрут сподобається поціновувачам лицарських романів і казок. Адже тут на туристів очікують зразки середньовічної архітектури.
У Кам’янці-Подільському заїдьте до знаменитого замку. Він чудово зберігся і без реставрації. До речі, на території фортеці закохані пари мають можливість одружитися. Детальну інформацію шукайте на офіційному сайті.
Крім форту в місті є ще безліч пам’яток. Наприклад, Кафедральний собор Петра і Павла, який поєднує в собі мусульманську та християнську культури. Храм має цікаву історію. У XV столітті поляки побудували церкву в романському стилі. Але незабаром поселення захопили турки та перетворили святиню на мечеть. Через десятиліття населений пункт повернувся під владу Польщі, а споруда знову стала костелом.
Село Кривче лежить на крутих схилах річки Циганки. Локацію знають завдяки печері, яка отримала назву Кришталева. До речі, вона обладнана спеціально для туристів, а не спортсменів. Тому якщо не боїтеся замкнутого простору, обов’язково замовте екскурсію.
Остання зупинка — Хотинська фортеця. Твердиня переживала чимало облог, а в XVI–XVII століттях тут відбувалися масштабні битви. Територія будови величезна. Гуляючи нею, обов’язково зазирніть до музею тортур. А ще пройдіться до величезної криниці, глибина якої 65 метрів. У ній досі б’є вода.
За наявності автомобіля можна влаштувати собі насичені вихідні. Тож збирайте веселу компанію, заправляйте залізного коня і вперед назустріч пригодам!
Раніше OBOZ.UA розповідав про найцікавіші автомобільні маршрути Європи.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!