Настоятель Російської православної церкви за кордоном митрополит Агафангел закликав "всіх, хто має можливість вплинути на ситуацію" до обмінуміж Україною та Росією у форматі "всіх на всіх". У такий спосіб він підтримав ініціативу громадського руху російських матерів за пошук і повернення додому солдатів армії РФ "Наш вихід".
Офіційну заяву митрополита опубліковано на сайті "РПЦ за кордоном". Він нагадав, що однією із вікових традицій православних християн є та, що у своїй радості ми не маємо права забувати про тих, хто в ті самі хвилини перебуває у горі і важких обставинах.
"Ми бачимо зруйновані українські міста, які жили на нашій землі з часів Київської Русі, бачимо вбитих, поранених, позбавлених усього нажитого майна та вигнаних мешканців цих міст та селищ. Жодними благими цілями не може бути виправдане масове знищення та утиск беззахисних людей", – йдеться у заяві.
"Ми, безправні, звертаємося до сильних світу цього – до політиків, воєначальників і всіх тих, хто має можливість хоч якось, хай, навіть у найменшій мірі, вплинути на цю ситуацію, щоб зупинити жахливу бійню – заради Христа, Спасителя нашого, – докладіть всіх можливих зусиль, щоб припинити божевільне кровопролиття і насамперед відпустити полонених – усіх полонених, з обох боків", – закликав Агафангел.
Російська православна церква за кордоном – група самоврядних приходів Східної Церкви, які визнають над собою опіку Московського патріархату. Була створена наприкінці 1910-х — на початку 1920-х років унаслідок масової еміграції мільйонів громадян колишньої Російської імперії.
Нагадаємо, настоятель Константинопольської православної церкви патріарх Варфоломій закликав провести обмін військовослужбовцями між Україною та Росією. За його словами, необхідно обміняти полонених за принципом "всіх на всіх". Варфоломій підкреслив, що такий обмін був би доречним з нагоди Великодня. Юрисдикція РПЦЗ налічує близько 400 парафій по всьому світу та, за оцінками, більше 400 тисяч осіб.
Як повідомляв OBOZ.UA:
– Росія відмовляється від обмінів полоненими у форматі "всіх на всіх", прикриваючись вигадками, що їхніх вояків в Україні нібито "щонайбільше 200-500" осіб. Однак лише в одному з десятків місць утримання окупантів міститься більш ніж 1000 росіян.
– В українському проєкті "Хочу жити" оприлюднили документ, який мав би розкрити очі родичам полонених окупантів на брехню російського керівництва. Ще 1 серпня 2022 року Україна офіційно звернулася до російської сторони із пропозицією про налагодження спільної гуманітарної діяльності, однак РФ її проігнорувала.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!