Щороку після Великодня відзначають інше релігійне свято, воно не наскільки важливе, але все-таки його традиції досить цікаві.
Називається цей день Поливальний понеділок і 2024 року він випадає на 6 травня. І це свято не дарма так називається, адже цього дня парубки зазвичай поливають з ніг до голови дівчат.
Поливальний понеділок: традиції свята
Раніше в Поливальний понеділок було прийнято поливати дівчат із ніг до голови водою. І робилося це не просто так, у народі вважалося, що це подарує міцне здоров'я, молодість та красу. Зазвичай, за те, що хлопець облив дівчину водою, вона дякувала його великоднім яйцем.
Але варто звертати увагу і на погоду, якщо було сонячно та спекотно, то дівчину могли обливати кілька разів, а якщо погода не дуже хороша, то намагалися лити не дуже багато води на неї, щоб вона не захворіла.
Понеділок після Великодня: як зазначають в Україні
Традиції в Україні не закінчувалися лише тим, щоб облити дівчину водою. Зазвичай цього дня ходили один до одного у гості, приносили подарунки. Крім цього хрещеники ходили до своїх хрещених із волочильними (величальними) частуваннями – пасками, крашанками, пирогами. Звідси ще одна назва понеділка після Великодня – Волочильний.
До речі, у деяких регіонах країни це свято тривало не один день. У вівторок поливали дівчат, а в середу просто один одного.
Що не можна робити в Поливальний понеділок
Як у будь-яке свято релігійне в Поливальний понеділок є деякі заборони, їх не дуже багато, але варто ставитися до них дуже серйозно:
- У Поливальний понеділок не можна сумувати і думати про погане.
- Не можна сваритися, лаятись і злитися.
- Не можна дуже багато їсти.
- Багато алкоголю так само пити не можна.
- Не можна сидіти вдома поодинці
- Так само не можна займатися домашніми справами та будь-якою роботою.
Прикмети у Поливальний понеділок
- Перелітні птахи не співають – чекайте на заморозки.
- Вранці - дощове літо.
- Безвітряне, синє небо – найближчим часом бути дощу.
- Ясна сонячна погода віщує таке ж літо.
Раніше ми повідомляли, що настав час молитися: найсильніші слова за Україну, які треба говорити щодня.