За звітом російського дипломатичного відомства, допомога, яку Київ отримує від Заходу, характеризується як провокація. Москва не може проігнорувати цю ситуацію, оскільки вона становить загрозу її безпеці.
Україна продовжує очікувати на початок поставок західних винищувачів F-16, тоді як у Росії зроблено нове заявлення про потенційну загрозу, яку несуть ці літаки. Інформація була оприлюднена на веб-сайті Міністерства закордонних справ РФ.
Зауважується, що Москва не може не враховувати майбутні поставки озброєння та техніки до України, і тому має намір розглядати західні винищувачі F-16 як потенційних носіїв ядерної зброї, незалежно від їхньої конкретної модифікації.
“Ці авіаційні засоби вважаються платформами з подвійним призначенням – ядерним і неядерним. Літаки цього типу багато років складали основу авіаційного флоту, який використовувався в так званих ‘спільних ядерних місіях’ НАТО. Незалежно від конкретної модифікації, в якій ці літаки будуть постачатися, ми будемо розглядати їх як потенційних носіїв ядерної зброї”, – йдеться у повідомленні. Крім того, в дипломатичному відомстві Росії додали, що цей крок НАТО і США мають намір розглядати як цілеспрямовану провокацію.
“Ми зауважуємо, що агресивні дії країн НАТО з метою підірвати безпеку Російської Федерації набирають обертів. У зв’язку з цим хочемо нагадати, що гарантований захист суверенітету і територіальної цілісності нашої країни є найвищим пріоритетом російської політики в галузі воєнної безпеки, включаючи аспект ядерного стримування”, – підсумували у МЗС РФ.
Раніше, 3 травня, було оголошено, що Повітряні сили ЗСУ отримають літаки F-16, до яких будуть інтегрувати авіабомби AASM, про що повідомили у Франції. Вже зараз ведеться значна робота, як пояснив президент Комісії з питань оборони та збройних сил Франції Томас Гасіллуд, з адаптації бомб AASM Hammer до цих винищувачів.
2 травня ж прес-офіцер Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш уточнив інформацію про поставки F-16 “після Великодня”. За його словами, українській стороні потрібно залишитися терплячою, оскільки навіть після офіційного оголошення про прибуття літаків до України, вони не будуть негайно виконувати бойові завдання.