Зі свята Світлого Воскресіння Христового розпочався Світлий тиждень, який триватиме цього року до Червоної гірки – 12 травня.
Великодній тиждень вважається найрадіснішим у році для християн і має особливе значення. Ознайомтеся з інформацією про традиції Світлого вівторка Світлого тижня.
У Світлий вівторок жінки починають ходити в гості, розважатися, а чоловіки залишаються вдома. Хоча це правило не гріх і порушити. Часто і чоловіки, і жінки разом навідуються до близьких у різні дні Святого тижня. В інші дні прийнято вести скромніший спосіб життя, більше відпочивати і робити добрі справи, допомагати кожному, хто цього потребує.
Дуже важливо в ці дні гнати від себе погані думки, радіти життю, згадувати приємні моменти. Незважаючи на те, що згідно з народними уявленнями, у великодній тиждень душі померлих тимчасово повертаються на землю, щоб разом із живими порадіти весняному святу, церква забороняє проводити панахиди та сумувати за померлими. Бо скорбота суперечить духу свята – радості з нагоди Воскресіння з мертвих Христа.
Втім, люди продовжували вірити, що протягом усього Світлого тижня душі постійно звертаються до живих, відвідують своїх родичів та знайомих. А поминати їх офіційно можна на так звану Червону гірку - наступного після Великодня воскресіння. Цього дня згадують померлих, забирають на цвинтарях, ставлять квіти біля могил.
Що не можна робити 7 травня
Серед заборон, що сьогодні не можна робити - лаятися і бажати зла, поганословити, сумувати і вдаватися до похмурих думок,
У Світлий вівторок не дозволяється постити - навіть перед дієприкметником треба щось з'їсти. Це час радості, тому скасовуються навіть традиційні пости по середах та п'ятницях.
Усю тяжку працю, у тому числі терміновий ремонт, слід відкласти на тиждень. Цього дня, як і весь пасхальний тиждень, не відбуваються вінчання та заупокійні служби, а також намагаються не їздити на цвинтар.
Раніше ми повідомляли про перенесення церковних свят, чи змінилася дата Вознесіння Господнього: традиції та заборони важливого дня.