Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ.
Губернатор Ріу-Гранді-ду-Сул Едуардо Лейте підкреслив, що кількість загиблих може ще значно зрости, оскільки рятувальники тільки отримують доступ до затоплених регіонів.
Повінь зачепила понад дві третини з майже 500 міст штату, а близько 150 000 людей стали вимушеними переселенцями.
Повені зруйнували дороги і мости в кількох містах, спричинивши зсуви ґрунту і залишивши по собі багато руйнувань.
Постраждав і місцевий бізнес: було повністю або частково закрито птахофабрики, свиноферми, нафтовий регулятор ANP тимчасово знизив дозволи на змішування біопалива з бензином і дизельним пальним у штаті, оскільки це вплинуло на місцеве постачання етанолу і біодизеля.
Міжнародний аеропорт Сальгадо Філью в столиці штату Порту-Алегрі, один із найзавантаженіших у Бразилії, призупинив свою роботу на невизначений термін, повідомив оператор Fraport.
Залізничний оператор Rumo повідомив, що рух поїздів у штаті було частково перервано через екстремальні погодні умови, а збитки, завдані активам, "все ще належним чином оцінюються".
Президент Лула звернувся до Конгресу з просьбою оголосити в штаті надзвичайну ситуацію, що дозволить збільшити державні витрати без необхідності дотримуватися ліміту, передбаченого фінансовими правилами. Міністр планування Симона Тебет заявила, що влада ще не має оцінки того, що буде необхідно штату, а масштаби збитків будуть видні тільки тоді, коли спаде вода.
За прогнозами місцевого синоптика, очікується, що цього тижня зливи повернуться в меншій кількості і можуть знову посилитися з 10 по 15 травня.
Як повідомляв Укрінформ, у результаті зсувів ґрунту та повені в провінції Південне Сулавесі в Індонезії загинули 15 людей.
Фото: Фото: Gilvan Rocha/Agencia Brasil/picture alliance