Енергетичний вампір: учені придумали новий спосіб заряджання дронів без приземлення
Енергетичний вампір: учені придумали новий спосіб заряджання дронів без приземлення

Енергетичний вампір: учені придумали новий спосіб заряджання дронів без приземлення

За задумом дослідників, БПЛА зможуть заряджатися від вуличних ліній електропередач — потрібні тільки кілька додаткових механізмів для підключення до проводів.

Учені з Університету Південної Данії (SDU) розробили метод, що дає змогу безпілотникам підживлюватися від ліній електропередач. Подробиці вони виклали в науковій статті, опублікованій на сайті університету.

За задумом розробників, дрон повинен визначити місцезнаходження ліній електропередач (ЛЕП), під'єднатися до проводів знизу і насититися енергією. Проблема полягала в надійності кріплення БПЛА, інакше виникали ризики того, що апарат впаде або ж у разі неправильного під'єднання виникне коротке замикання. І, схоже, проблему вдалося вирішити за допомогою спеціально створеного ізольованого електромагнітного затискача. Цей пристрій охоплює дріт, але не підводить електрику до безпілотника безпосередньо. За допомогою програмного забезпечення (ПЗ) дрон визначає, чи надійно здійснено захоплення, і тільки після цього електромагнітний механізм закріплює БПЛА під проводом.

Після закріплення дрона на ЛЕП, активується котушка індуктивної зарядки, заздалегідь встановлена на БПЛА. Саме вона відповідальна за напітку акумулятора ємністю 7000 мАг, яка може здійснюватися від 30 хв. до 6 год, залежно від напруги. Після того, як батарея повністю зарядиться, електромагнітний механізм відчіплює апарат від ЛЕП.

Варто зазначити, що за пошук ЛЕП відповідає спеціальне ПЗ, а також датчики камер. Вчені вже встигли протестувати свій винахід. Під час випробувань дрон заряджався 5 разів автономно і вельми благополучно. Якщо цей метод вдасться комерціалізувати, то БПЛА зможуть літати вічно.

Важливо "Підтримати фронт": як тестувати та передавати військовим дрони власного виробництва

Раніше ми писали про те, звідки РФ отримують "начинку" для дронів, ракет і КАБ. Українське підприємство "НВС Телематичні системи" стало фігурантом кількох кримінальних проваджень, правоохоронці вважають, що воно допомагало окупантам отримувати електроніку для військової техніки.

Джерело матеріала
loader
loader