Під час Першої світової війни саме ця територія слугувала стратегічним опорним пунктом для німецьких військ, де розміщували артилерійські батареї. З початком Другої світової ці споруди стали частиною Атлантичного валу.
Реставраційні роботи, спрямовані на очищення дюн Хейст-Віллемспарк, Бельгія, від інвазивних рослин виявили три неушкоджені бункери часів Другої світової війни. Відкриття відбулося в парку в межах муніципалітету Кнокке-Хейст уздовж бельгійського узбережжя, пише HeritageDaily.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Під час Першої світової війни саме ця територія слугувала стратегічним опорним пунктом для німецьких військ, де розміщувалися артилерійські батареї "Фрея" та "Августа", а також мережа передових спостережних бункерів, призначених для моніторингу судноплавства в Ла-Манші.
З початком Другої світової війни ці споруди знайшли нове призначення під керівництвом німецької армії, ставши частиною Атлантичного валу — системи берегової оборони, зведеної між 1942 і 1944 роками вздовж континентального узбережжя Європи. Німецькі військові охрестили цю ділянку Атлантичного валу у Хайст-Віллемспарк як Stützpunkt Heyst.
Лише з початком проєкту реставрації LIFE DUNIAS ці бункери знову побачили світ. Агентство природи та лісів, яке очолило ініціативу, натрапило на споруди під час розкопок.
На невеликій глибині, лише кілька метрів під землею, команда розкопала три бункери типу VF2a. Ці споруди, призначені для розміщення групи — підрозділу з 10 солдатів, які мають працювати на передових радіолокаційних позиціях, — мають зовнішні розміри 6 на 7 метрів і дах з армованого бетону товщиною 1 метр.
Розмірковуючи над цим відкриттям, представник LIFE DUNIAS зауважив: "Ці руїни свідчать про минулі спроби приховати спадщину воєнного часу в парку. У той час як легші споруди були знесені і перетворені на щебінь, важчі бункери були таємно поховані під шаром ґрунту, ніби стерті з пам'яті".
Раніше Фокус писав про 27 томів братів Грімм, які вважалися втраченими десятки років.
Також ми розповідали про нове дослідження рукопису Войнича. Дослідники вважають, що знайшли у тексті приховані "жіночі" секрети.