Про це Укрінформу розповіло джерело у польській владі.
Перша група займатиметься дипломатичним напрямком, зокрема у контексті підготовки міжнародних конференцій, що стосуються підтримки України.
Робота другої групи буде спрямована на підтримку польсько-української співпраці у сфері самоврядування.
Третя група займатиметься гуманітарними аспектами співробітництва з Україною, зокрема культурою та історією.
Четверта група Ради зосереджуватиметься на економічних аспектах співпраці, контактах з бізнесом.
Зрештою, п’ята група – це буде філіал Ради у Підкарпатському воєводстві, що межує з Україною і який займатиметься питаннями транскордонної польсько-української співпраці.
Джерело повідомило, що Рада з питань співпраці з Україною є суто польським органом, який не має свого відповідника з боку України.
Планується, що Рада зустрічатиметься двічі-тричі на рік для обговорення комплексу питань українсько-польських відносин. Вона виконуватиме дорадчу функцію для прем'єра Польщі.
До складу Ради входитимуть представники науки, бізнесу, влади та місцевого самоврядування. Вона співпрацюватиме з польськими аналітичними центрами, зокрема Польським економічним інститутом і Центром східних досліджень.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск раніше підписав розпорядження щодо створення Ради з питань співпраці з Україною. Її керівником було призначено голову комісії Сейму Польщі у закордонних справах Павела Коваля.