Кровожерливий крок. Японія схвалила вбивство одних із найрідкісніших і найбільших тварин на Землі
Кровожерливий крок. Японія схвалила вбивство одних із найрідкісніших і найбільших тварин на Землі

Кровожерливий крок. Японія схвалила вбивство одних із найрідкісніших і найбільших тварин на Землі

Місцевий уряд оголосив про відновлення полювання на одних і найрідкісніших китів, яким навряд чи вдалося трохи відновитися після винищення китобоями.

9 травня уряд Японії оголосив про відновлення полювання на фінвалів (Balaenoptera physalus) — одних із найрідкісніших і других за величиною тварин на Землі після синіх китів. За даними Агентства екологічних розслідувань (IEA), місцевий уряд оголосив, що тепер кити вважаються "чесною здобиччю для китобоїв у виключній економічній зоні країни", пише IFLScience.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Таким чином кількість комерційних видів китобійного промислу в Японії досягла чотирьох:

  • малі смугастики;
  • кити Брайда;
  • сейвали;
  • фінвали.

Додавання останніх до списку дозволених для полювання особливо шокує зоозахисників з низки причин. По-перше, фінвали є другими за величиною тваринами на Землі після синіх китів — до 25 метрів у довжину. По-друге, такий крок зводить нанівець усі зусилля з відновлення виду, який постраждав під час китобійного промислу.

Дані свідчать про те, що до 2018 року фінвали були занесені до списку тих, що "перебувають під загрозою зникнення", але потім їхній статус було змінено на "вразливих". Дослідники зазначають, що популяція фінвалів сильно постраждала через полювання китобоїв, проте з 1970-х років завдяки заборонам на полювання їхня кількість в океані збільшилася вдвічі. Тепер захисники китів побоюються, що з дозволом полювання на фінвалів у Японії всі ці успіхи зійдуть нанівець.

Зазначимо, що фінвали можуть дожити до 90 років і мають космополітичний ареал проживання — тобто їх буквально можна зустріти в більшій частині океану. За словами старшої радниці з питань океану в EIA Кдер Перрі, таке рішення Японії є "жахливим кроком" і "відчайдушною спробою" уряду стимулювати споживчий інтерес до китового м'яса в країні, який майже зник. Експерти побоюються, що це призведе до того, що Японія буде втягнута в руйнівну, нелюдську і застарілу індустрію наступні кілька десятиліть.

Дослідники також нагадують, що фінвали є одними з найбільших уловлювачів вуглецю на Землі, а тому їх слід було б захищати, а зовсім не полювати, щоб вони могли продовжувати виконувати свою "найважливішу роль у морському середовищі".

Зазначимо, що Японія відновила комерційний китобійний промисел 2019 року після виходу з Міжнародної китобійної комісії (МКК) — міжурядової групи, що регулює китобійний промисел. У 1982 році МКК заборонила комерційний китобійний промисел, водночас не було заборони на вбивство китів для інших цілей, наприклад наукових досліджень або китобійного промислу аборигенів.

Угода, яку підписали понад 80 країн, набула чинності 1986 року. Однак відтоді кілька країн все ж продовжували порушувати заборону під прикриттям наукових досліджень, а саме:

  • Норвегія;
  • Данія/Гренландія;
  • Росія;
  • Ісландія;
  • Японія.

Раніше Фокус писав про те, що найбільші кити у світі живуть у "секретному місці" понад 10 років.

Теги за темою
дослідження вчені Японія
Джерело матеріала
loader
loader