Вдруге за травень: небо над Україною захопило яскраве Північне сяйво
Вдруге за травень: небо над Україною захопило яскраве Північне сяйво

Вдруге за травень: небо над Україною захопило яскраве Північне сяйво

За словами астронома з Харкова Володимира Кажанова, Північне сяйво можна спостерігати тому, що з 8 на 9 травня на Сонці стався викид корональної маси.

Ввечері 10 травня над Чернігівщиною, Одещиною, Кіровоградщиною та деякими іншими регіонами можна спостерігати Північне сяйво. Знімками яскравого неба діляться користувачі соцмереж та місцеві телеграм-канали.

Північне сяйво або, як їх ще називають, аврори бачили у Дніпрі, Запоріжжі, Херсоні, Харкові, Одесі, Львові та інших містах. Явище не залежить від хмарності.

Це вже друге у травні видовищне явище небесного сяйва в Україні. Попередні аврори українці спостерігали 2 травня.

Сьогоднішнє Північне сяйво можна спостерігати тому, що на Сонці стався викид корональної маси.

Північне сяйво в Україні 10 травня
Фото: Соцмережi

"Це природне явище є результатом викиду корональної маси, що стався на Сонці в період з 8 по 9 травня. Частинки сонячного вітру взаємодіють з магнітним полем землі і верхніми шарами атмосфери і ми бачимо це в небі", — пояснив астроном з Харкова Володимир Кажанов.

Він також дав поради, як саме потрібно дивитись на аврори:

  • дивитись треба в північну сторону неба;
  • знайдіть місце для спостереження, без світлового забруднення, подалі від ліхтарів вуличного освітлення і високих дерев чи будинків. Бажано, що б був вид на обрій;
  • якщо не бачите очима, спробуйте зробити фото смартфоном, налаштувавши зйомку з довгою експозицією, або встановіть фотоапарат на штатив та зробіть кілька знімків з довгою витримкою 5, 10, 20 секунд (ISO 200. 400…1600 чи більше).
Північне сяйво в Україні 10 травня
Фото: Соцмережi

На поверхні Землі такі сяйва спостерігаються на відстані 20-35° від магнітних полюсів Землі одночасно на всіх довготах, але з різною інтенсивністю. Тривалість аврори – від декількох хвилин до декількох діб.

Північне сяйво в Україні 10 травня
Фото: Соцмережi

Нагадаємо, 9 травня Фокус писав про те, що Сонце вибухнуло рекордними спалахами класу Х, через що очікується сильний удар по Землі. Це найсильніші спалахи на Сонці. Один із цих вибухів супроводжувався викидом плазми в космос і через кілька днів вона мала досягнути Землі, що своєю чергою спровокує появу геомагнітної бурі.

10 травня космічний телескоп "Габбл" зробив приголомшливе зображення спіральної галактики під назвою NGC 4951. На знімку чітко видно спіральні рукави галактики та її ядро, де розташована активна надмасивна чорна діра.

Джерело матеріала
loader
loader