Астрономи вважають, що виявили 7 потенційних кандидатів на сфери Дайсона, які могли бути створені позаземними цивілізаціями.
Вчені продовжують пошуки позаземних цивілізацій, хоча вони поки що не увінчалися успіхом. Автори нового дослідження, опублікованого у виданні Monthly Notices of the Royal Academy of Sciences, вважають, що вже, можливо, виявлено техносигнатури потенційних інопланетян у вигляді сфер Дайсона, пише Universe Today.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Сфера Дайсона являє собою гіпотетичну структуру, яку може побудувати тільки високорозвинена цивілізація. Такі структури мають бути створені навколо зірок для того, щоб використовувати всю їхню енергію. Згідно з відомою шкалою Кардашева, щось подібне могла б створити тільки цивілізація типу II. Як уже писав Фокус, учені вважають, що людство навіть не досягло рівня цивілізації типу I.
Сфери Дайсона можуть бути техносигнатурами, за допомогою яких можна виявити існування позаземної цивілізації, вважають учені. Вони розробили метод їхнього пошуку й успішно застосували на практиці.
Учені провели аналіз даних космічних і наземних телескопів про різні зірки. Загалом ці дані складаються з 5 млн джерел інфрачервоного світла. За допомогою нового методу обробки даних вчені шукали частково завершені сфери Дайсона, які повинні випромінювати надлишкове інфрачервоне випромінювання. Тобто ця структура має виділяти непотрібне тепло у вигляді інфрачервоного випромінювання середнього діапазону.
Проблема в тому, що це не єдині об'єкти, які можуть це зробити. Наприклад, таке ж випромінювання можуть давати кільця з пилу, що оточують зірки. Але аналіз даних дозволив виявити джерела, які демонструють аномальний надлишок інфрачервоного випромінювання, яке не можна віднести до будь-якого відомого природного джерела такого випромінювання.
У результаті з приблизно 5 млн вихідних об'єктів залишилося тільки 7 потенційних сфер Дайсона, і вчені вважають, що вони такими і є. Але поки що ці структури перебувають у статусі кандидатів на звання сфер Дайсона, адже можуть бути й інші причини викиду надлишкового інфрачервоного випромінювання. Це можуть бути ті самі пилові диски навколо зірок.
Але кандидати на звання сфер Дайсона знаходяться навколо зірок червоних карликів спектрального класу М. А подібні пилові диски зустрічаються навколо таких зірок дуже рідко.
Наступний етап дослідження полягатиме в більш точному визначенні того, що ж виявили астрономи. Таким чином можна буде визначити джерело інфрачервоного випромінювання.
Як уже писав Фокус, з'ясувалося, що зірки-зомбі пожирають свої планети і таке майбутнє чекає на Сонячну систему. Вчені вважають, що більшість планет у Всесвіті в кінцевому підсумку будуть обертатися навколо білих карликів і половину з них з'їдять ці мертві зірки.
Також Фокус писав про те, що, згідно із заявою Ілона Маска, супутники Starlink ще ніколи не проводили маневри ухилення, щоб не зіткнутися з потенційними космічними апаратами інопланетян. Але Маск вважає, що позаземні цивілізації можна знайти, хоча найімовірніше це будуть лише їхні залишки.