Дослідники виявили, що одні з найбільших тварин на Землі використовують вельми цікаве привітання.
У людей існує неймовірна кількість способів привітатися: помахати рукою, потиснути руку, обійнятися, поцілуватися, вдаритися кулаками, сказати привіт або використати будь-яку комбінацію цих дій. Однак у природі існують й інші привітання, і деякі з них настільки незвичні, що ми навряд чи захотіли б, щоб вони прижилися серед людей, пише New Atlas.
У новому дослідженні вчені з Університету Відня виявили, що слони часто вітають приятелів покидьками. Раніше вітання слонів не були добре вивчені вченими, а тому в новій роботі дослідники приділили їм особливу увагу.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Під час дослідження команда спостерігала за дев'ятьма африканськими слонами в заповіднику в Зімбабве протягом кількох тижнів у 2021 році та записувала на відео їхні вітання. Загалом їм вдалося спостерігати за 89 привітаннями, що включають 1282 окремі варіанти поведінки.
Результати дослідження показали, що в 71% привітань слони мочилися, випорожнювалися або пітніли, щоб привітатися з родичами. На думку дослідників, це вказує на те, що запах відіграє важливу роль у привітаннях тварин.
Команда також намагалася зрозуміти, як слони поєднують різні почуття під час привітання залежно від того, помітив їхній родич чи ні. Якщо тварина спостерігала, слони вітали її, плескаючи ногами або розправивши вуха, похитували хоботом і виляли хвостом. Якщо ж інший слон не дивився в їхній бік, тварини з більшою ймовірністю використовували голос або торкалися їх хоботом.
Вчені вважають, що в цьому безумовно є сенс. Наприклад, вітаючись на вулиці, люди з більшою ймовірністю використовують жести, якщо приятель помітив їх, і використовують голос, якщо інша людина не впізнала їх. Попередні дослідження показали, що мавпи роблять те саме. У результаті вчені припустили, що складні методи спілкування, ймовірно, розвинулися у різних видів незалежно.
Раніше Фокус писав про те, як слони отримали свої неймовірні хоботи: на їхніх предків мільйон років тому щось тиснуло.