В Ірані кінорежисера Мохаммада Расулофа засудили до восьми років ув'язнення та побиття батогами
В Ірані кінорежисера Мохаммада Расулофа засудили до восьми років ув'язнення та побиття батогами

В Ірані кінорежисера Мохаммада Расулофа засудили до восьми років ув'язнення та побиття батогами

Cуд визнав його фільми «прикладами змови з наміром вчинити злочин проти безпеки країни».

В Ірані кінорежисер Мохаммад Расулоф отримав вісім років ув'язнення та побиття батогами за «злочини проти національної безпеки». На нього також накладено невизначений штраф, а його майно підлягає конфіскації. Про це повідомляє The Guardian.

За словами адвоката Бабака Пакнії, головними причинами покарання стали публічні заяви Расулофа, а також його постійна участь у створенні фільмів, які суд назвав «прикладами змови з наміром вчинити злочин проти безпеки країни».

52-річний Расулоф є одним із провідних іранських режисерів, прем’єра останнього фільму якого «Насіння священного інжиру» відбудеться на Каннському кінофестивалі наступного тижня. Напередодні виходу стрічки режисер і його команда зіткнулися з тиском з боку уряду Ірану. Продюсери повідомили про переслідування з боку поліції, а низку акторів викликали на допит і заборонили виїжджати з країни.

«Його звинувачують у створенні фільму без отримання ліцензії від відповідних органів, а також в тому, що актриси неправильно одягали хіджаб і знімалися без нього. Усім ключовим учасникам фільму заборонено залишати країну, і вони перебувають під розслідуванням сил безпеки Міністерства розвідки», — повідомив Бабак Пакнія.

Мохаммад Расулоф вже неодноразово зазнавав кримінального переслідування в Ірані за свою творчість, зокрема у 2022 році іранський суд засудив його до одного року в'язниці та заборонив знімати фільми на два роки за звинуваченням у «пропаганді проти системи».

У 2022 році іранський суд визнав кінорежисера Джафара Панахі винним у підтримці антиурядових протестів у 2010 році та у «пропаганді проти системи». Йому призначили шість років ув'язнення.

  • Читайте також:В Ірані засудили до страти відомого репера, який підтримував протести та Україну

Фото: Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Іран
Джерело матеріала
loader
loader