Закон про мобілізацію після набуття чинності змінить підхід до війни, - Міноборони
Закон про мобілізацію після набуття чинності змінить підхід до війни, - Міноборони

Закон про мобілізацію після набуття чинності змінить підхід до війни, - Міноборони

Новий закон про мобілізацію, який набуде чинності вже 18 травня, змінить підхід до нинішньої війни. Про це розповів речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін, повідомляє Еспресо.

- Якщо говорити глобально, то з 18 травня, коли набирає чинності закон про мобілізацію, то насамперед змінюється підхід до цієї війни. Тому що та історія, коли частина людей воює і постійно перебуває на фронті, а частина живе своїм спокійним життям, очевидно, закінчиться. Потрібно мобілізуватися всій країні, усьому суспільству, - зазначив речник Міністерства оборони України.

Лазуткін зазначив, що держава має розуміти, скільки чоловіків віком від 18 до 60 років є здоровими, які мають військово-облікові спеціальності і хто з них має право на бронювання або відстрочку.

Він додав також, що тепер чиновники категорії "Б" (керівники та заступники керівників державних органів) та "В" (інші посади державної служби) бронюватимуться лише на 50%, а не на 100% як раніше. Чи залишаться заброньованими чиновники категорії "А" (вищий корпус державної служби). Крім того, пенсіонери силових структур також наразі стають на облік.

  • З 18 травня набуде чинності новий закон про мобілізацію. Протягом наступних 60 днів, після набрання чинності законом, чоловіки віком від 18 до 60 років повинні оновити свої військово-облікові дані.
  • Раніше Міноборони України оприлюднило перелік захворювань, з якими військовозобов'язані чоловіки визнаються придатними до служби.
  • У Міноборони заявили, що згідно з новими змінами до наказу про ВЛК при визначенні придатності або непридатності військовозобов'язаного враховуватиметься не лише його хвороби, а й порушення функцій організму, до яких привели ці захворювання.
Джерело матеріала
loader
loader