Меркель та Орбан — агенти Путіна? Як Кремль розширює шпигунську мережу в Європі
Меркель та Орбан — агенти Путіна? Як Кремль розширює шпигунську мережу в Європі

Меркель та Орбан — агенти Путіна? Як Кремль розширює шпигунську мережу в Європі

Повідомлення про викриття російських шпигунів стали з'являтися в західній пресі все частіше. Американський політолог Олександр Мотиль, фахівець із Росії, у колонці для The Hill пояснює це просто: що гірші відносини Заходу і Росії, то більше російських шпигунів на Заході.

Російські шпигуни останнім часом потрапляють у заголовки газет.

У середині квітня Німеччина повідомила про захоплення двох російських "шпигунів" — ідентифікованих як Дітер С. і Александр Дж. — "обвинувачених у розвідці цілей для потенційних атак, включно з військовими об'єктами США". Один із них служив у міліції невизнаної "Донецької Народної Республіки", тож йому також висунуто звинувачення у членстві в терористичній організації. Наприкінці 2022 року якогось Карстена Л., не інакше, як агента німецької розвідки, заарештували за передачу інформації неназваному російському шпигунському агентству.

Також у квітні польська влада заарештувала Павла К. за "готовність допомогти російській військовій розвідці в імовірній змові з метою вбивства президента України Володимира Зеленського". Кількома тижнями раніше, 29 березня, Австрія заарештувала одного зі своїх колишніх офіцерів розвідки Егісто Отта, стверджуючи, що "він передав російській розвідці дані мобільних телефонів колишніх високопосадовців австрійських чиновників, допоміг спланувати пограбування квартири відомого журналіста та написав "пропозиції щодо поліпшення" після вбивства за наказом росіян у Німеччині".

З часів "холодної війни" та поділу Австрії на чотири окупаційні зони Відень слугував "шпигунським гніздом". Як ідеться у звіті Financial Times за 2023 рік, "у Відні все ще перебуває понад 180 акредитованих російських дипломатів... і, як відомо, принаймні третина з них використовують дипломатичне прикриття для діяльності зі збору розвідувальної інформації". Багато інших зараз діють у країні нелегально через слабку поліцейську діяльність і спостереження за шпигунством. Нейтральна Швейцарія, як і нейтральна Австрія, рясніє міжнародними організаціями і також вважається домівкою для більш ніж 80 російських шпигунів.

Вищезазначені випадки — це лише верхівка айсберга. The Economist пише, що за останні кілька років "СЗР, російська служба зовнішньої розвідки, побачила, що її присутність у Європі було підірвано: близько 600 офіцерів було вигнано з посольств по всьому континенту. Що ще гірше, було викрито щонайменше вісім "нелегалів" — співробітників розвідки, які діяли без дипломатичного прикриття, часто видавали себе за неросіян".

Незважаючи на ці втрати, безперервний потік арештів шпигунів дає змогу припустити, що російські агенти живі та здорові в Європі. Брюссель, зокрема, де розташовані офіси і Європейського Союзу, і НАТО, набитий російськими агентами, інформаторами і прихильниками Путіна.

Одним з інтригуючих наслідків насичення Європи російськими шпигунами є те, що вони, мабуть, знали, що НАТО було спантеличено, деморалізовано і пригнічено після закінчення "холодної війни". Втративши ворога, НАТО втратила сенс свого існування, який не вдалося відновити завдяки розширенню в Східну Європу.

Російські шпигуни, мабуть, також знали, що НАТО взагалі не збиралася запрошувати Україну приєднатися до Альянсу. І вони, мабуть, передали цю інформацію своїм босам у Кремлі, насамперед самому Путіну. Напрошується припущення, що Путін дійсно вірив у свої власні твердження про майбутнє членство України в НАТО і подальше розміщення ядерної зброї на східному кордоні України.

Ангела Меркель теж потрапила в російські шпигунки

Повсюдна присутність російських шпигунів також порушує питання про деяких західних політиків і аналітиків — і їхні ймовірні стосунки з російською розвідкою. Колишній канцлер Німеччини Герхард Шредер, який обійняв вищу посаду в "Газпромі" відразу після поразки на виборах, не міг уникнути ретельної перевірки з боку російської розвідки — і, можливо, навіть більшого. Те саме і з колишньою міністеркою закордонних справ Австрії Карін Кнайсль, яка танцювала віденський вальс із паном Путіним і переїхала до Росії 2019 року.

Найсенсаційніші новини (або плітки) про шпигунство стосуються колишнього канцлера Німеччини Ангели Меркель і нинішнього прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана. За словами українського генерал-лейтенанта Григорія Омельченка, і Меркель, і Орбан були або залишаються агентами російських спецслужб.

Омельченко — шановний колишній офіцер Служби безпеки України і колишній депутат Ради. Він не божевільний. Хоча його звинувачення поки що не підтвердилися, вони заслуговують на увагу, особливо тому, що вони можуть багато чого пояснити щодо обох політиків.

Орбан раніше був запеклим антиросійцем. Потім, як за помахом чарівної палички, він розвернувся і послідовно заявляв про підтримку Путіна і Росії та антипатію до Зеленського й України. Зміна поглядів чи щось більше?

Меркель, як високопоставлений хімік у Східній Німеччині, мала пройти перевірку Штазі, яка, можливо, зробила їй пропозицію, від якої вона відмовилася. Вона дружила з Путіним, як і багато німців. У чому звинувачення Омельченко можуть мати деяку обґрунтованість, так це в рішенні її уряду про поетапну відмову від ядерної енергетики — тим самим збільшуючи залежність Німеччини від російського газу — і про недостатнє фінансування німецьких збройних сил.

Звісно, не виключено, що Омельченко свідомо висуває перебільшені звинувачення, щоб поставити в незручне становище Будапешт і Берлін. Або що він може мати на увазі "агент впливу", кажучи "агент". Або, нарешті, що він, можливо, висуває щирі і, можливо, правдиві твердження з метою протидії "Концепції зовнішньої політики Російської Федерації", яка, на думку Washington Post, закликає до "наступальної інформаційної кампанії" та інших заходів, які зачіпають "воєнно-політичну, торговельно-економічну та інформаційно-психологічну сфери" проти "коаліції недружніх країн" на чолі зі США.

У будь-якому разі, російські шпигуни всюди, і їхня кількість тільки зростатиме, оскільки відносини Заходу з Кремлем продовжують погіршуватися. Коли наступного разу будете у Відні, Женеві або Брюсселі, двічі подумайте, перш ніж прийняти запрошення Івана Івановича випити.

Автор висловлює особисту думку, яка може не збігатися з позицією редакції. Відповідальність за опубліковані дані в рубриці "Думки" несе автор.

Джерело.

Важливо Шпигуни РФ під виглядом біженців з України потрапили до Румунії для проведення диверсій, – ЗМІ
Теги за темою
Росія Кремль
Джерело матеріала
loader
loader