ПЦУ звернулась до Верховної Ради з проханням заборонити УПЦ МП: що відбувається
ПЦУ звернулась до Верховної Ради з проханням заборонити УПЦ МП: що відбувається

ПЦУ звернулась до Верховної Ради з проханням заборонити УПЦ МП: що відбувається

Православна Церква України звернулась до парламенту з проханням заборонити УПЦ МПна законодавчому рівні. Зазначається, що ПЦУ підтримує необхідність анулювати ті організації, релігійний центр яких знаходиться у державі-агресорі.

Про це йдеться у постанові Архієрейського Собору. Він пройшов у суботу, 11 травня 2024 року, у Києво-Печерській Лаврі.

У підсумковому документі зазначається, що Собор послідовно підтримує необхідність запровадження законодавчої заборони підлеглості релігійних організацій в Україні релігійним об’єднанням з центром у державі-агресорі та звертається до ВРУ з проханням, після внесення необхідних доповнень, ухвалити підтриманий релігійною спільнотою України урядовий законопроєкт з цього питання.

"Собор також засвідчив бажання і готовність Помісної церкви вести діалог, мета якого – досягнення єдності українського православ’я навколо Київського престолу на засадах Томоса про автокефалію, висловивши жаль з приводу ультимативних відмов керівництва Митрополії Московського патріархату в Україні від такого діалогу, водночас засвідчивши його успішність на рівні релігійних громад", – йдеться у постанові.

Окрім того, єпископат ПЦУ також висловив сердечну подяку Вселенському Патріархату, Олександрійському Патріархату, Церквам Кіпру та Греції за підтримку в час важких випробувань війною і подякував за підтримку християнським церквам, релігійним спільнотам.

Архієрейський Собор автокефальної Української православної церкви, в якому взяли участь 53 архієреї ПЦУ, відбувся 11 травня 2024 року в Трапезному храмі святих Антонія і Феодосія Києво-Печерських Свято-Успенської Києво-Печерської лаври.

Нагадаємо, заборону УПЦ МП підтримують 63% українців. Ще 83% українців вважають, що держава має якимось чином втрутитися в діяльність УПЦ МП.

Опендатабот повідомив, що на території України залишається 8 097 церков, що мають зв'язки з країною-агресором. Протягом повномасштабної війни їх кількість зменшилася лише на 685 громад. Найбільше церков перейшло до Православної Церкви України в Київській, Хмельницькій та Вінницькій областях.

Як повідомляв OBOZ.UA:

– Розслідувачі Бігус.інфо повідомили, що на основі УПЦ МП в Україні діє агентурна кремлівська мережа, що має на меті дестабілізувати внутрішньополітичну ситуацію. Зокрема, як стверджують журналісти, "агенти в рясах" поширюють пропагандистські наративи та матеріали, які дискредитують українське керівництво, через "Спілку православних журналістів", "Перший козацький" та "Миряни".

– СБУ повідомила про підозру митрополиту Святогірської лаври УПЦ Московського патріархату Арсенію, який, за даними слідства, "здав" Росії позиції українських військових на Донеччині. Ще до початку повномасштабного вторгнення клірик висловлював прокремлівські наративи.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader