У Львові медики дитячої лікарні Святого Миколая допомогли 12-річному Миколі з Волині вперше за рік стати на ноги. Дитина отримала травми під час ДТП, три місяці перебувала у комі, а потім тривалий час не могла ковтати, жувати та ходити. Про порятунок хлопчика розповіли у першому медичному об'єднанні Львова.
Торік наприкінці весни Миколка, коли їхав на велосипеді у рідному селі, потрапив у ДТП - його збив мотоцикліст. Хлопчик отримав важкі множинні травми. Три місяці він перебував у комі, а коли опритомнів, батьки не тямилися від щастя. Однак тоді почався інший, не менш складний етап - боротьба за те, аби син знову міг рухатися.
- Після виходу з коми Миколка не міг ковтати, жувати та ходити. Все, що хлопчику вдавалося робити самостійно - це тримати голову. У січні складного пацієнта з Волині скерували на реабілітацію до Дитячої Лікарні Святого Миколая Першого медоб’єднання Львова. Тут команда Unbroken Kids на чолі із фізичним терапевтом Сергієм Худою поставила перед собою надзавдання - будь-що повернути дитині функціональність та самостійність у побуті, - йдеться у повідомленні.
Далі були три курси реабілітації із невеликими перервами, щодня по кілька виснажливих занять із фізичними терапевтами та терапевтами мовлення. Врешті за доволі короткий термін вдалося побороти частину наслідків травми, зокрема, контрактуру - обмеження руху в суглобах. Диво ж сталося після майже трьох місяців занять із львівськими спеціалістами.
Микола нарешті може сидіти, одягатися та їсти самостійно. А також ходити зі спеціальним допоміжним засобом - трапецією. Коли хлопчик таким чином зміг подолати свої перші 20 метрів від залу реабілітації до палати, його мама не могла стримати сліз радості. Нині Миколка повернувся додому, але його відновлення все ще триває. Хлопчик щодня працює над тим, аби долати все більші дистанції.
- Команда львівських кардіохірургів лікарні святого Пантелеймона та Інституту Амосова врятували захисника, у грудях якого застряг уламок боєприпасу розміром із 1,5 сантиметра.
- У Львові врятували 10-місячного малюка з пухлиною печінки, що була більшою за сам орган. Лікарі кажуть, що така патологія дуже рідкісна і зустрічається у двох малюків зі 100 тисяч новонароджених.