У Нідерландах відбулася панельна дискусія про Майдан і рух України до Європи
У Нідерландах відбулася панельна дискусія про Майдан і рух України до Європи

У Нідерландах відбулася панельна дискусія про Майдан і рух України до Європи

Фундація «Ватага», яка є платформою для українського мистецтва та культури в Нідерландах, провела панельну дискусію про Майдан та рух України у європейському напрямку.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу в Гаазі, дискусія From Maidan to the Dam відбулася в рамках події Europanacht, що проходила в Амстердамі.

У Нідерландах відбулася панельна дискусія про Майдан і рух України до Європи - Фото 1

«Дискусія організована фундацією «Ватага» - платформою української культури й мистецтва в Нідерландах розмова-рефлексія на тему української ідентичності та протестної культури як її невід'ємної частини. Точніше європейської ідентичності в уявленні українців; тих цінностей, які відстоював Євромайдан, і як всі ці уявленні трансформувалися із плином часу», – каже в коментарі Укрінформу одна зі спікерів Ніколь Катенкарій.

У Нідерландах відбулася панельна дискусія про Майдан і рух України до Європи - Фото 2

За її словами, аудиторія мала великий інтерес до України.

«Я бачила очі, які запалювалися, наче нові зв'язки з'являлися або якісь речі прояснювалися чи ставали ближчими, більш впізнаваними, зрозумілими», – зазначила вона.

Вона також повідомила, що у дискусії брали участь чотири спікери та модераторка. Всіх спікерів об'єднує причетність до Революції Гідності – хтось долучився, хтось дивився по телевізору 24/7 з Криму, хтось документував.

У Нідерландах відбулася панельна дискусія про Майдан і рух України до Європи - Фото 3

Ніколь Катенкарій народилася і жила в Криму, коли спалахнули протести, коли їй виповнилося 18 років, вона переїхала до Києва і вступила до одного з найактивніших і стійких університетів під час революції Євромайдану Києво-Могилянської Академії, зараз Ніколь працює як менеджер освітніх програм у музеї міграції ФЕНІКС.

Катерина Габак родом із Донецька, навчалася в Київській школі журналістики. У Нідерландах - головний організатор протестів проти російського вторгнення в Україну, раніше активна як менеджер програм для внутрішньо переміщених осіб та ветеранів. У Нідерландах Катерина працює з біженцями у Vluchtelingenwerk.

Анастасія Омелянюк – українська антропологиня, докторантка, фокусується на українському жіночому активізмі та розглядає його крізь призму постколоніальних теорій.

Крісітіан ван де Кооі – голландський фотограф, художник, куратор. Документував події на Майдані у 2013-2014 для місцевих видань. Разом із дружиною Анастасією видав книгу із фото та текстами про Україну.

Марія Шайдрова – модераторка дискусії, антропологиня, Доктор філософії в Університеті Тілбурга та директор фонду Опора. Вона досліджує гуманну та гідну взаємодію з мігрантами, з повагою до відмінностей та навчаючись на стражданнях один одного.

У Нідерландах відбулася панельна дискусія про Майдан і рух України до Європи - Фото 4

Варто зазначити, що Europanacht зокрема присвячена й прийдешнім виборам у Європарламент.

Як повідомляв Укрінформ, у травні 2024 року в Нідерландах у різних містах країни з 9 травня по 31 травня проходитимуть дискусії, інформаційно-розважальні заходи та фестивалі на яких розповідатимуть про Європу.

9 травня в Україні відзначають День Європи. Свято запроваджене указом Президента №266/2023 від 8 травня 2023 року.

5 травня у Нідерландах відзначили щорічне державне свято День визволення країни від нацистської окупації.

Фото надані фундацією «Ватага»

Теги за темою
Нідерланди
Джерело матеріала
loader
loader