Додаткові виплати для військовослужбовців: коли та скільки можуть отримати захисники
Додаткові виплати для військовослужбовців: коли та скільки можуть отримати захисники

Додаткові виплати для військовослужбовців: коли та скільки можуть отримати захисники

Окрім виплати винагороди у розмірі 100 000 грн на місяць, що отримують військовослужбовці, які беруть безпосередню участь у бойових діях, у Міноборони назвали ще п'ять видів додаткових доплат для них та їхніх сімей, серед яких є і нова виплата, що запроваджена з квітня 2024 року.

Військові в Україні мають декілька доплат за небезпечну службу. Заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова розповіла, що в Україні наразі існує 6 видів додаткової винагороди для військовослужбовців. Фокус з'ясував, на які доплати мають право українські військовослужбовці.

За словами заступниці міністра оборони, виплата додаткової винагороди у розмірі 100 000 гривень на місяць здійснюється військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки й оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах їх ведення, зокрема на тимчасово окупованих територіях.

Виплата додаткової винагороди у розмірі 100 000 гривень на місяць здійснюється військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у бойових діях

"Така виплата зберігається для сімей полонених, зниклих безвісти та за час лікування після отримання поранень, травм, контузій пов’язаних із захистом Батьківщини", — додала Наталія Калмикова інтерв’ю Укрінформу.

Яке грошове забезпечення передбачене для військовослужбовців в 2024 році
Яке грошове забезпечення передбачене для військовослужбовців в 2024 році
Яке грошове забезпечення передбачене для військовослужбовців в 2024 році
Яке грошове забезпечення передбачене для військовослужбовців в 2024 році

Виплати для військових в Україні: в Міноборони розповіли про суми

На додачу до 100 000 "бойових" в Міноборони назвали низку грошових надбавок, які мають отримувати військовослужбовці додатково.

Військові із статусом УБД мають право на додаткові виплати та доплати
Фото: Генштаб ЗСУ

Нова виплата військовим у 70 000: хто має право та як отримати

Цей вид доплати військовим запровадили в квітні 2024 року. "Кабінет міністрів затвердив додаткову фінансову винагороду військовим у розмірі 70 000 грн, що не є заміною 100 000 "бойових", а додатковою виплатою для тих, хто перебуває на передовій", — пояснила Калмикова.

Нова додаткова винагорода у 70 000 грн належить військовослужбовцям Збройних сил, Нацгвардії, СБУ, ГУР, Держприкордонслужби, Служби спецзв’язку, Державної спеціальної служби транспорту, а також поліцейським

За її словами, така надбавка належить військовослужбовцям Збройних сил, Нацгвардії, СБУ, ГУР, Держприкордонслужби, Служби спецзв’язку, Державної спеціальної служби транспорту, а також поліцейським.

Отримання 70 000 залежить від кількості днів, під час яких виконувалися завдання, а саме, боєць отримує гроші за кожні 30 днів (сумарно обчислених) виконання таких бойових дій.

"Тобто до конкретного місяця ця виплата не прив’язана, а виплачувати її мають тоді, коли буде сумарно 30 днів виконання завдань", — пояснила заступниця міністра.

Тож, відтепер військовослужбовці, які перебувають на передовій, потенційно зможуть отримувати понад 190 тисяч гривень:

  • грошове забезпечення, яке залежить від звання, посади та вислуги років (мінімум 20 100 грн);
  • 100 000 грн "бойових";
  • 70 000 грн винагороди.
Військовослужбовці, які перебувають на передовій, потенційно зможуть отримувати понад 190 тисяч гривень

За бойові завдання: хто може отримати 50 000 гривень

Таку суму виплачують військовим, які виконують бойові завдання у складі органу військового управління, штабу угруповання військ або штабу тактичної групи до пункту управління оперативно-стратегічного угруповання військ.

При цьому це можливо поза районами ведення бойових дій, якщо такий пункт здійснює оперативне управління військовими частинами та підрозділами, що здійснюють бойові дії на лінії бойового зіткнення на відстані виконання бойових завдань підрозділу першого ешелону оборони або наступу до батальйону включно.

Перелік таких органів військового управління затверджується Головнокомандувачем Збройних Сил України або начальником Генерального штабу Збройних Сил України.

Доплата о 2350 грн має належить курсантам військових вишів
Фото: Слово і діло

Додаткові 30 000 грн — за спецзавдання: хто отримує та як нараховують

За словами заступниці міністра, існує також доплата у 30 000, яку виплачують військовослужбовцям за бойові або спеціальні завдання згідно з наказами командирів.

Кого це стосується:

  • військовослужбовців, які діють у складі угруповань військ Сил оборони держави, резерву Головнокомандувача ЗСУ, розгорнутих пунктів управління Генштабу, які здійснюють управління діючими угрупованнями військ (сил);
  • з протиповітряного прикриття та наземної оборони об’єктів критичної інфраструктури згідно з бойовими розпорядженнями;
  • зі всебічного забезпечення діючих угруповань військ Сил оборони держави безпосередньо в районах ведення бойових дій згідно з бойовими логістичними розпорядженнями.

Додаткову винагороду виплачують за розрахунком на місяць пропорційно часу виконання бойових завдань. Тобто якщо боєць пробув десять днів "на нулі", то він отримує третину від 100 000 грн.

Інструктори у навчальних військових частинах мають отримати від 15 тисяч грн до 30 тисяч грн
Фото: Міноборони України

"П'ятий вид — від 15 тисяч грн до 30 тисяч грн — інструкторам у навчальних військових частинах. Шостий вид — 2350 грн – курсантам військових вишів", — додали у Міноборони.

Коли приходять бойові гроші та як нараховують виплати учасникам бойових дій

Гроші, які військовослужбовці отримують в період дії воєнного стану, зазвичай надходять на картку банку в два етапи: спочатку аванс (з 5 по 15 число кожного місяця), а потім — основна сума (з 25 до початку наступного місяця).

Проте, як зазначив адвокат Ростислав Кравець, у процесі нарахування все залежить від військових частин та роду військ. Йдеться про Національну гвардію та Міністерство оборони.

Гроші, які військовослужбовці отримують в період дії воєнного стану, зазвичай надходять на картку банку в два етапи

"Відразу в зарплату включають безпосередньо додаткові виплати стосовно участі в бойових діях чи перебування в зоні бойових дій. Це також потребує певного часу на узгодження, тому можуть бути затримки й з цього приводу також", — додає Ростислав Кравець.

Він також розповів, що Кабінет міністрів України вніс відповідні зміни та спростив отримання статусу учасника бойових дій. Тепер це можна зробити онлайн.

Зразки заповнення заяви для оформлення статусу УБД можна знайти за цим посиланням.

Важливо У військових зростуть виплати у травні: у кого та на скільки

"Це можна зробити як діючим військовослужбовцям, так і військовим, які вже звільнилися. Особи, які вже звільнилися, можуть звертатися до ТЦК за місцем реєстрації перебування на військовому обліку. Там подається заява в електронній або паперовій формі, разом із нею — згода на обробку персональних даних, дві кольорових фотографії. А представники ТЦК вже самостійно через систему електронного документообігу скеровують документи на розгляд відповідної комісії через військову частину. Сама частина готує довідку про безпосередню участь у військових діях і надсилає необхідні документи на адресу комісії", — зазначив Ростислав Кравець.

Якщо боєць проходить військову службу, він може подати дані на отримання статусу учасника бойових дій онлайн. В такому разі відповідні заяви за допомогою електронного ключа направляються на електронну адресу [email protected] за допомогою застосунку "Дія", шляхом накладення віддаленого кваліфікованого електронного підпису "Дія.Підпис" ("Дія ID") особи.

Теги за темою
Україна війна Збройні сили України Гроші Зарплата
Джерело матеріала
loader
loader