Наслідки для Землі
Попри свою величину, цей спалах, як очікується, не спричинить помітних полярних сяйв, оскільки потенційний викид корональної маси, пов'язаний з ним, відхилився від Землі.
Пляма AR3664, розташована на західному краю Сонця, випустила три спалахи надзвичайно високого рівня перед відходом за горизонт. Серед них були спалахи X1.7, X1.3 і колосальний X8.7, причому останній спричинив перебої в короткохвильовому зв'язку на більшій частині денної сторони Землі.
Спалах інтенсивністю X8.7 / Фото NOAA
Варто зазначити, що AR3664 могла генерувати ще більш інтенсивні спалахи, але її положення за горизонтом зробило її недоступною для подальших спостережень.
Полярні сяйва в Україні
У ніч з 10 на 11 травня у південних регіонах спостерігалися яскраві полярні сяйва, спричинені викидами корональної маси, спрямованими до Землі кількома днями раніше. Ці викиди, що складалися з хмар сонячної плазми, створили рідкісне видовище полярного сяйва навіть у таких місцях, як Україна, де вони зазвичай спостерігаються рідко.
З наближенням Сонця до наступного піку активності, який очікується, можливо, вже цієї осені, такі явища можуть стати частішими і ще більш видовищними.