Нещодавня буря на Сонці "вийде боком" для Землі: вибухи порушили важливий баланс
Нещодавня буря на Сонці "вийде боком" для Землі: вибухи порушили важливий баланс

Нещодавня буря на Сонці "вийде боком" для Землі: вибухи порушили важливий баланс

Дослідження показує, що спалахи на зірці могли запустити хвилю ураганів на нашій планеті.

Нове дослідження показує, що рекордно потужна сонячна буря, яка обрушилася на Землю минулого тижня, може запустити хвилю ураганів, пише DailyMail.

Команда вчених вивчила активність тропічних циклонів за останні 5500 років. Вони виявили 11 періодів, коли штормів на Землі ставало більше на 40%.

Дослідники з'ясували, що такі періоди часу збігалися з 11-річними циклами активності Сонця. Теорія полягає в тому, що сильні спалахи на Сонці відправляють на Землю більше енергії, яка нагріває океани та підживлює тропічні шторми.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Річ у тім, що коли Сонце вступає в активну частину циклу, воно відправляє в космос потужні спалахи заряджених частинок. Коли вони добираються до Землі, частинки приносять із собою сонячну енергію, яка і нагріває земні океани.

Водночас шторму, який стався минулої п'ятниці, було присвоєно рейтинг G4 (за шкалою від одного до п'яти), що робить його "сильним" штормом".

За словами провідного автора дослідження Ян Ван з Університету штату Флорида, складно точно передбачити, чи призведе нещодавній шторм на Сонці до зростання кількості тропічних штормів цього року.

Сонячна активність або загальне сонячне випромінювання (TSI) вимірювалося в дослідженні за допомогою вуглецю в річних кільцях. Річ у тім, що коли сонячна активність слабшає, то в атмосфері Землі збільшує вміст вуглецю-14. Такі зміни можна побачити в річних кільцях дерев, які поглинають вуглець із повітря.

"Роль сонячної активності у зміні кількості тропічних циклонів складна. Збільшення сонячної радіації сприяє потеплінню океанів. У міру того, як океани нагріваються, у них з'являється більше енергії для формування вітру, що створює сприятливі умови для формування тропічних циклонів", — автор дослідження.

Команда реконструювала дані про шторми за 5500 років у північно-східному регіоні Мексиканської затоки та порівняла результати моделювання з вуглецем, який вловлюють річні кільця, щоб визначити сонячні явища протягом багатьох років.

"Наші результати показують, що поєднання високої сонячної радіації та інших чинників, зокрема посилення Ель-Ніньо, більш високих температур поверхні моря в Мексиканській затоці та позитивних фаз Атлантичного багатодесятирічного коливання, створює сприятливі умови для формування тропічних циклонів", — підсумували вчені.

Нагадаємо, на Сонці виникли найпотужніші вибухи. У величезному регіоні сонячних плям продовжують виникати спалахи найпотужнішого класу і це ще не кінець.

Теги за темою
Земля
Джерело матеріала
loader