По сусідству виявлено планету схожу на Землю: обертається навколо особливої зірки
По сусідству виявлено планету схожу на Землю: обертається навколо особливої зірки

По сусідству виявлено планету схожу на Землю: обертається навколо особливої зірки

Новий світ є частиною лише другої планетної системи, виявленої навколо ультрахолодного червоного карлика.

Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Nature Astronomy, вчені виявили схожу за розмірами на Землю кам'янисту планету, розташовану на відносно близькій відстані від нас — 55 світлових років. Вона обертається навколо зірки, яка належить до типу ультрахолодних червоних карликів, що живуть у 100 разів довше, ніж Сонце, пише The Guardian.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Астрономи за допомогою наземних телескопів виявили новий кам'янистий світ, що отримав назву SPECULOOS-3b, який обертається навколо маленької холодної зірки на відстані 55 світлових років від нас. Це лише вдруге в історії астрономи знаходять планетну систему, розташовану навколо ультрахолодного червоного карлика. Перша система розташована на відстані 40 світлових років від нас і пов'язана із зіркою TRAPPIST-1.

Особливість зірки SPECULOOS-3, навколо якої обертається схожий на Землю світ, є те, що вона має температуру приблизно 2600 градусів Цельсія, а це приблизно у 2 рази менше за температуру Сонця. Яскравість цієї зірки приблизно в 100 разів менша, ніж у Сонця, і вона має розмір приблизно еквівалентний розміру Юпітера.

Ультрахолодні червоні карлики становлять приблизно 70% зірок у Чумацькому Шляху, і термін їхнього життя в 100 разів більший, ніж у Сонця. Тобто вони можуть існувати приблизно 100 млрд років. Таким чином, астрономи вважають, що ці дуже холодні маленькі зірки будуть останніми, які залишаться у Всесвіті.

Щодо кам'янистої планети SPECULOOS-3b, то вчені вважають, що вона має майже такий самий розмір, що й Земля. Але найімовірніше у неї немає атмосфери, хоча її відсутність або наявність зможе підтвердити космічний телескоп Вебб під час майбутніх спостережень. З його допомогою астрономи спробують також дізнатися про склад планети.

Щодо кам'янистої планети SPECULOOS-3b, то вчені вважають, що вона має майже такий самий розмір, що й Земля. Але найімовірніше у неї немає атмосфери, хоча її відсутність або наявність зможе підтвердити космічний телескоп Вебб під час майбутніх спостережень. Ілюстрація
Фото: The Guardian

Атмосфера у планети SPECULOOS-3b найімовірніше відсутня через її дуже близьке розташування до своєї зірки. Новий світ має орбітальний період лише 17 земних годин, а отже рік тут триває саме зазначений час.

Однією з головних особливостей SPECULOOS-3b є те, що ця планета завжди повернута до своєї зірки тільки однією стороною. Це означає, що в одній півкулі завжди панує вічний день, а в другій — вічна ніч.

Через дуже довге життя зірок ультрахолодних червоних карликів, планети, що їх оточують, можуть бути досить теплими протягом довгого часу, щоб на них могло виникнути життя. Але дуже малоймовірно, що життя там все ж з'явилося, адже планета отримує дуже високу дозу випромінювання та енергії, а до того ж найімовірніше позбавлена атмосфери.

Фокус уже писав про те, що знаходиться за межами спостережуваного Всесвіту і чи можна це побачити. Деякі дослідники вважають, що побачили вплив матерії за межами спостережуваного Всесвіту.

Також Фокус писав про те, що астрономи вивчили планету розміром із Сатурн і з'ясували, що вона не втрачає швидко свою масу через близьке розташування до зірки, хоча це має відбуватися. Автори дослідження знайшли цьому причину.

Теги за темою
Космос Земля
Джерело матеріала
loader
loader