Мін'юст США запровадив санкції проти осіб та компаній, які сприяють постачанню Росії зброї з КНДР
Мін'юст США запровадив санкції проти осіб та компаній, які сприяють постачанню Росії зброї з КНДР

Мін'юст США запровадив санкції проти осіб та компаній, які сприяють постачанню Росії зброї з КНДР

Мін'юст США запровадив санкції проти осіб та компаній, які сприяють постачанню Росії зброї з КНДР

До переліку потрапили фізичні та юридичні особи.

Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) наклало санкції на двох російських фізичних осіб і три російські організації за сприяння передачі зброї між Росією та КНДР. Про це йдеться на сайті відомства.

У такий спосіб Міністертво хоче запобігти поставкам КНДР Росії зброї,  зокрема балістичних ракет, які Кремль використовує проти України.

Санкції спрямовані на осіб і компанії, які сприяють військовому співробітництву між Росією та КНДР. Діючи через мережі, розташовані в Росії, ці актори намагаються уникнути санкцій, використовуючи підставні компанії для переміщення військового обладнання для підтримки незаконної агресії Росії проти України.   

Йдеться, зокрема про Рафаеля Газаряна, який співпрацює з внесеним до санкційного списку Ашотом Мкртичевим та пов’язаними з ним компаніями. Після накладення санкцій Мкртичев і його поплічники продовжували сприяти відправці військового обладнання з КНДР до Росії, а контактною особою та посередником на переговорах між урядом РФ та КНДР витупав Газарян.

У діяльності з передачі зброї учасниками були дотичні до нього компанії ТОВ «Верус», «Рафорт»  та «Транс Капітал».

Інший фігурант оновленого санкційного списку — Олексій Буднєв. За даними Мін’юсту, він  сприяв поставкам до Росії північнокорейського військового обладнання зв’язку для підтримки російських військових. Буднєв є єдиним власником російського ТОВ «Технологія».

Відтак, Газаряна внесено до переліку «за матеріальну допомогу, спонсорство або надання фінансової, матеріальної чи технологічної підтримки, або товарів чи послуг для чи на підтримку Ашота Мкртичева, фізичної особи, яка перебуває від санкціями».

Відповідно, до списку потрапили і пов’язані з ним компанії  «Транс Капітал»та «Рафорт».

Олексія Буднєва, а разом із ним —  і його  ТОВ «Технологія»  — американський Мін’юст визнав дотичним до здійснення   прямого чи опосередкованого імпорту, експорту або реекспорту до Північної Кореї чи з Північної Кореї зброї чи пов’язаних з нею матеріалів.

Як наголосили у Мін’юсті, тепер все майно та інтереси зазначених осіб, яке перебуває у Сполучених Штатах або у володінні чи під контролем осіб із США, заблоковано.

Крім того, блокуються будь-які організації, які прямо чи опосередковано більше, ніж на 50% належать підсанкційним особам. Положення OFAC загалом забороняють усі транзакції особам із США або через Сполучені Штати, які стосуються заблокованих осіб. 

Ашот Мкртичев також перебуває під санкціями Великої Британії за участь у спробі укласти угоду щодо зброї між Північною Кореєю та РФ.

За останній рік Росія та КНДР посилили військову співпрацю. Пхеньян надав Росії балістичні ракети та боєприпаси. В обмін на підтримку Москви він вимагає від Росії військової допомоги.

Джерело матеріала
loader
loader