Апарат TGO надіслав знімок 8-кілометрового кратера, який розташований у найбільшому ударному кратері Сонячної системи.
Масивний ударний кратер на Марсі, діаметром 8 км, домінує на новому знімку, який зробив орбітальний апарат Trace Gas Orbiter (TGO) Європейського космічного агентства (ЄКА). Крижані особливості цієї структури дають можливість зрозуміти водне минуле Червоної планети, пише Space.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Орбітальний апарат TGO надіслав на Землю нову фотографію величезного кратера, який утворився внаслідок падіння астероїда в далекому минулому. "Герой" зображення розташований у ще більшій ударній структурі на Марсі під назвою Рівнина Утопія. Це найбільший ударний кратер не тільки на Червоній планеті, а й у всій Сонячній системі. Він має діаметр приблизно 3300 км, що в 2 рази більше протяжності пустелі Сахара з півночі на південь.
Згідно із заявою ЄКА, цікаві крижані особливості на поверхні кратера і під ним дають уявлення про водне минуле Марса. За словами вчених, цей кратер є одним із багатьох свідчень давніх падінь астероїдів на поверхню планети. Вода, вулкани та удари астероїдів сформували поверхню Марса в далекому минулому. Але незважаючи на те, що Марс, як вважається, був колись вкритий водою і там була доволі помірна температура, зараз планета є холодною і посушливою пустелею.
Нову фотографію великого кратера крупним планом було отримано орбітальним апаратом TGO, коли він перебував на висоті 400 км над ударною структурою.
Відомо, що на Рівнині Утопія проявляються крижані особливості, зокрема іній на поверхні під час зими на Марсі. Кратер, який має діаметр 8 км, також має ознаки викиду матеріалу, що дає змогу припустити, що в момент падіння астероїда в цьому регіоні в далекому минулому був присутній водяний лід. Величезне тепло, що виникло внаслідок удару, розтопило водяний лід і змусило суміш рідкої води і пилу піднятися вгору.
За словами вчених, зовнішній вигляд кратера відповідає іншим особливостям цього регіону, які доводять водне минуле Марса і показують еволюцію водяного льоду.
Як уже писав Фокус, апарат NASA показав, що поверхня супутника Юпітера змінилася і всередині щось є. Як показують зображення, відбулося переміщення зовнішньої оболонки Європи і це підтверджує теорію про те, що вона може вільно плавати.
Також Фокус писав про те, що Індійське космічне агентство зібрало важливі дані про недавні вибухи на Сонці. Індійська організація космічних досліджень зібрала дані про активність нашої зірки із Землі, поруч із Сонцем і навіть з орбіти навколо Місяця.