Українцям могли роздавати фальшиві долари: де був ризик купити підробки
Українцям могли роздавати фальшиві долари: де був ризик купити підробки

Українцям могли роздавати фальшиві долари: де був ризик купити підробки

В Україні судитимуть шахрая, який придбав з метою збуту фальшиву валюту. Під час обшуку у нього вдома було виявлено 1 400 доларів. Загрожує ж шахраю позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.

Про це повідоми в Бюро економічної безпеки (БЕБ). Там зазначили:

  • гроші для перепродажу аферист купив, знаючи, що вони підроблені;
  • до суду справу передало Територіальне управління Бюро у Чернівецькій області.
В Україні судитимуть шахрая, який мав намір продавати фальшиву валюту

"Під час обшуку за місцем проживання громадянина детективи виявили 1 400 доларів США. Які згідно з висновком експерта не відповідають грошовим знакам аналогічних номіналів і зразків, що знаходяться в офіційному обігу країни виробника – Федеральної Резервної Системи США", – йдеться у повідомленні.

При цьому наголошується: фальшиві гроші шахрай зберігав у себе досить довго. Вони у нього знаходились "у період із червня 2023 по лютий 2024 року".

Під час обшуку у шахрая було виявлено 1400 доларів

"Досудове розслідування за ч. 1 ст. 199 Кримінального кодексу України завершено. Обвинувальний акт щодо буковинця направлено до суду. За скоєне кримінальне правопорушення йому загрожує позбавлення волі на строк від трьох до семи років", – розповіли в БЕБ.

Де шахраї роздають фальшиві долари

Загалом, отримати фальшиві гроші українці можуть, наприклад, у пунктах обміну, або ж на чорному ринку – купуючи валюту з рук. Саме так, зокрема, розповсюджували підроблені долари та євро вже затримані правоохоронцями аферисти, які діяли на території західних областей країни.

"Продавали фальшиві гроші невеликими партіями безпосередньо мешканцям регіону. І здавали до пунктів обміну валют", – розповіли в Нацполіції.

Крім того, аферистка з Чернівецької області здала в обмінники підроблені 2 100 доларів. Як повідомили у Бюро економічної безпеки України (БЕБ):

  • гроші аферистка отримала від спільника;
  • діяла вона у Чернівецькій області.

Як повідомляв OBOZ.UA, водночас, в НБУ визнали: фальшивомонетники активно підсовують українцям підроблені долари – у 2023 році на їхню долю випало 97% фальшивих банкнот серед усіх іноземних валют. При цьому найчастіше підробленими виявлялися гроші великих номіналів.

Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!

Джерело матеріала
loader
loader