Зменшити наслідки від обстрілів: у Києві хочуть збудувати кілька міні-ТЕЦ за 51 мільярд гривень
Зменшити наслідки від обстрілів: у Києві хочуть збудувати кілька міні-ТЕЦ за 51 мільярд гривень

Зменшити наслідки від обстрілів: у Києві хочуть збудувати кілька міні-ТЕЦ за 51 мільярд гривень

Потрібна та важлива ініціатива

Київська міська влада розглядає можливість створення шести невеликих теплових електроцентралей у межах міста. Це рішення покликане зменшити наслідки від ворожих обстрілів енерго-інфраструктури та не дозволити мешканцям столиці залишитися взимку без тепла.

На зведення шести міні-ТЕЦ потрібно 12-15 років та понад 51 мільярд гривень. Цю ініціативу на засіданні Київської міської ради представив заступник голови КМДА Петро Пантелєєв, і її було затверджено — "за" проголосувало 85 депутатів.

Щоб не залишитися наступної зими без тепла, міська влада вирішила розмістити у різних районах Києва 6 міні-ТЕЦ сумарною потужністю 619 МВт, які працюватимуть на різних видах палива та вироблятимуть як тепло, так і електроенергію.

"Перед нами важлива і без перебільшення унікальна місія – в умовах війни виконати невелику технологічну революцію", – зазначив під час свого виступу Пантелєєв.

На їх зведення потрібно до €1,2 млрд (понад 51 млрд грн) та 12-15 років. Сьогодні вже вдалося залучити донорське обладнання на понад 2 млрд гривень. Частина обладнання вже у Києві, ще одна частина — у дорозі. Також є пристрої, що контрактуються у виробників.

Планується, що нові міні-ТЕЦ зможуть переходити з газу на біогаз, синтез-газ або водень без істотної реконструкції. У перспективі у Києві можуть з’явитися ТЕЦ на біомасі, а для цього потрібно буде ретельно сортувати сміття.

Раніше "Телеграф" розповідав про те, як киянам швидко та зручно знайти у столиці "Пункти незламності". Такі об’єкти функціонуватимуть цілодобово та безкоштовно для тимчасового перебування у разі тривалого аварійного відключення електроенергії.

Теги за темою
Київ
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader