18 травня набув чинності новий закон про мобілізацію. Згідно із законом, всі військовозобов'язані, більшість з яких - чоловіки від 18 до 60 років, повинні протягом 60 днів оновити свої військово-облікові дані. Багатьох цікавить, а що станеться, якщо не оновити дані за відведені для цього 60 днів, чи можна потрапити до в'язниці?
Крім покарання за неоновлення даних у строк, також громадян України цікавить, що буде, якщо оновити дані із запізненням, тобто пізніше відведених для цього 60 днів.
Відповіді на ці питання були отримані від Міністерства оборони та Генерального штабу на запит РБК-Україна.
Що буде, якщо не оновити дані протягом 60 днів?
Якщо військовозобов'язаний не оновить дані до 16 липня цього року, його можна буде притягнути лише до адміністративної відповідальності, але не до кримінальної, тож в'язниця таким людям не загрожує.
Відповідальність настає за статтями 210 КУпАП (порушення правил військового обліку) та 210-1 КУпАП (порушення законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію).
Чи можна оновити дані після 16 липня 2024 року, тобто після закінчення відведених на це 60 днів без сплати штрафу?
Відповідь на це питання звучить так: "Поки що говорити про те, що можна буде оновити дані після 16 липня без притягнення до адміністративної відповідальності, підстав немає".
Якщо представники ТЦК зустрінуть через 60 днів людину, яка не оновила дані, то буде тоді? Вони йому вручать повістку?
Працівники ТЦК СП можуть лише вручити такій людині повістку. Але вони також можуть і доставити, за допомогою поліції, таку людину до ТЦК для притягнення до адміністративної відповідальності та оновлення даних.
Нагадаємо, нещодавно Vgorode писав, як змінився в Україні порядок вручення повісток.