![Модель захисту НАТО повітряного простору України від російських атак вже існує – ЗМІ](https://thumbor.my.ua/0cUyPYTXsuG3u1o7D-LJ9k4dTtI=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F130%2Fbc6e8449884efe30f43cf38254a52ddd.jpg)
Модель захисту НАТО повітряного простору України від російських атак вже існує – ЗМІ
Також Альянс зосередився на наданні додаткової оборонної допомоги Києву, повідомляє видання Business Insider.
Один німецький політик заявив, що західний захист Ізраїлю від Ірану є зразком для захисту України - ця модель була наочно продемонстрована під час іранської атаки на Ізраїль у квітні.
Екс генсек НАТО Андерс Фог Расмуссен висловив переконання, що ракети-перехоплювачі можуть запускатися з території сусідніх з Україною країн НАТО, таких як Польща і Румунія, щоб прикрити принаймні західні українські регіони.
Німецьке видання Frankfurter Allgemeine Zeitung пише, що як правлячі, так і опозиційні партії Німеччини висловлюють підтримку ідеї захисту прикордонних до НАТО регіонів України.
Так, Родеріх Кізеветтер, політик опозиційного Християнсько-демократичного союзу та колишній офіцер генерального штабу Бундесверу, порівняв захист України з зусиллями Заходу запобігти удару по Ізраїлю 300 ракетами та безпілотниками, випущеними Іраном в квітні.
"Західні країни могли б захистити частину повітряного простору України поблизу території НАТО та збивати російські безпілотники і ракети. Це зменшило б навантаження на українську протиповітряну оборону та дозволило б їм захистити фронт. Як у випадку з Ізраїлем, де допомагали Франція, Велика Британія та інші, вони не стали б воюючими сторонами", – заявив німецький політик, а також цю думку поділяє і колишній генсек НАТО Расмуссен.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)