Закон про мобілізацію: у Міноборони розповіли, що змінилося для українців із 18 травня
Закон про мобілізацію: у Міноборони розповіли, що змінилося для українців із 18 травня

Закон про мобілізацію: у Міноборони розповіли, що змінилося для українців із 18 травня

У Міністерстві оборони України розповіли, що змінилося з 18 травня для військовозобов'язаних громадян.

Як передає "Хвиля" , про це повідомив речник Міноборони Дмитро Лазуткін.

Так, цієї суботи, 18 травня, набув чинності новий закон про мобілізацію. Виходячи з нього, всі призовники, військовозобов'язані та резервісти протягом 60 днів повинні прийти до ТЦК (територіального центру комплектування та соціальної підтримки) або скористатися електронним кабінетом та пройти звірку персональних даних через додаток "Резерв Плюс" .

За словами Лазуткіна, додаток буде доступний для завантаження на смартфонах через App Store та Google Play Market з 18 травня. "Резерв Плюс" надає можливість оперативного оновлення даних та доступу до інформації у реєстрі "Оберіг".

"Це зручний спосіб виконання обов'язкової процедури оновлення особистих даних. Після оновлення даних у додатку ви зможете побачити інформацію про себе з реєстру "Оберіг". Якщо людина має статус непридатного, та виключена з військового обліку, то їй не потрібно оновлювати дані", - пояснив він.

Згідно із Законом, кожен чоловік від 18 до 60 років повинен мати при собі військово-обліковий документ. Наразі військово-обліковими документами є: для призовників – посвідчення про приписку до призовної дільниці, для військовозобов'язаних та резервістів – військовий квиток. Їм також можуть вручити повістку на роботі.

Відповідно до положень "Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів", затвердженого постановою Кабінету Міністрів, представники виконавчих органів сільських, селищних, міських рад, а також роботодавці, керівники підприємств, установ та організацій здійснюють оповіщення, вручення повісток, ознайомлення із наказами про необхідність прибути до ТЦК.

Нагадаємо, українцям розповіли, з якими хворобами хребта не беруть до армії.

Джерело матеріала
loader
loader