Коли українці тепер святкують День Петра та Павла: дата змінилася
Коли українці тепер святкують День Петра та Павла: дата змінилася

Коли українці тепер святкують День Петра та Павла: дата змінилася

Після переходу на новоюліанський календар на 13 днів змістилися дати церковних свят. Щороку віряни вшановують пам’ять апостолів Петра і Павла, що були відданими учнями Ісуса Христа та прийняли мученицьку смерть за свою віру. За новим календарем день Петра і Павла припадає на 29 червня.

Традиційно в цей день віряни поминають тих, хто відійшов у засвіти. Про традиції та вірування на день Петра і Павла – читайте у матеріалі OBOZ.UA.

Дата свята

Перші відомості про релігійні святкування на честь апостолів Петра і Павла відносяться до IV століття. Спочатку різні церкви вшановували пам’ять учнів Христа у різні дати, але згодом свято стало виключно літнім. Раніше християни західного обряду вшановували Петра і Павла 29 червня, а східного – 12 липня. Після переходу на новоюліанський календар свято припадає на 29 червня.

Хто такі апостоли Петро і Павло

Петро – перший учень Христа, що визнав Ісуса месією. Петро спершу пройшов через відречення, але згодом визнав свою помилку, очолив громаду християн і навіть став першим папою римським.

Історія апостола Павла – трагічна і повчальна водночас. Павло був жорстоким гонителем християн, але з часом сам увірував, розкаявся і став відданим проповідником вчення Ісуса. Павло багато подорожував і написав 13 послань до різних церков, які стали священними текстами для християн.

Апостоли загинули як мученики: Петра розіп’яли на хресті, а Павлу відсікли голову. Внесок апостолів внесок у становлення християнства важливий і значний, тому їм досі віддають величезну шану.

Традиції на день Петра і Павла

В Україні традиційно готували мандрики – пампушки на основі сиру. Назву, до речі, печиво отримало на честь мандрів Петра та Павла.

На церковну службу віряни несуть квіти та вінки, головним елементом яких є червоні маки. Також святять хліб із нового врожаю – його випікали навіть із недоспілого збіжжя.

Здавна було прийнято в цей день прибрати на подвір’ї та білити хати. Християни східного обряду мають традицію поминати померлих близьких та родичів.

Раніше OBOZ.UA розповідав про погодні прикмети на Трійцю.

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram і Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

Джерело матеріала
loader