Найгірший сувенір. Учені розповіли, чому нам не варто збирати мушлі на пляжах
Найгірший сувенір. Учені розповіли, чому нам не варто збирати мушлі на пляжах

Найгірший сувенір. Учені розповіли, чому нам не варто збирати мушлі на пляжах

Дослідники вважають, що збір і продаж мушель на березі моря зовсім не такий нешкідливий, як може здатися, на перший погляд — що тут не так.

Морські мушлі можуть здатися нешкідливим сувеніром з поїздки на узбережжя, проте вчені вважають, що це не зовсім так. Насправді існує кілька вагомих причин, чому людям не варто збирати мушлі на пляжі, і вони досить вагомі, пише IFLScience.

Ще 2014 року вчені виявили, що "розчісування" пляжів завдає серйозної шкоди прибережним екосистемам. Результати роботи вчених засвідчили, що видалення мушель із пляжу завдає "значної шкоди" різним формам життя, які від них залежать.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

За словами провідного автора дослідження і палеонтолога з Музею Флориди Михайла Ковалевського, мушлі насправді надзвичайно важливі для прибережної системи. По-перше, вони зміцнюють пляж, по-друге, є будівельним матеріалом для птахів, по-третє, слугують домівкою або поверхнею для морських організмів, зокрема водоростей, морської трави, губок і ракоподібних. Вони також є джерелом карбонату кальцію, який розчиняється в морській воді й повертається в океан.

Пізніше вчені провели ще одне дослідження, щоб зрозуміти, наскільки мушлі важливі для прибережних екосистем. Вони виявили, що мушлі молюсків дійсно відіграють важливу роль для раків-пустельників, які покладаються на низ як на свій дім.

Вчені також провели кілька щомісячних опитувань у періоди з 1978 по 1981 і з 2008 по 2010 роки на пляжі в Іспанії. Результати свідчать про те, що між цими двома періодами кількість мушель на пляжі скоротилася на 60%. Автори дослідження пов'язують зникнення мушель із припливом туристів у цей район, оскільки в зимовий період спостерігається більше мушель, коли людей тут менше.

Зазначимо, що є й інша вагома причина, чому не варто брати мушлі з пляжу — у багатьох країнах світу це просто незаконно. Наприклад, у Великій Британії заборонено збирати мушлі на пляжі, а в США під охороною перебувають лише певні види й мушлі, в яких хтось живе.

Раніше Фокус писав про те, що вчені розповіли, чому мушля шумить морем.

Теги за темою
дослідження вчені
Джерело матеріала
loader
loader