Дослідники виявили три унікальні гробниці, до двох з яких, на жаль, дісталися мародери. Проте одна з них все ж була цілою: всередині археологи знайшли численні артефакти.
Археологи з китайського міста Річжао виявили три гробниці віком 1 800 років, що дають змогу зазирнути у життя та звичаї заможної родини цього історичного періоду. Поховання датуються періодом династії Хань, з 206 р. до н. е. по 220 р. н. е., який часто вважається золотим віком в історії Китаю, пише Arkeonews.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Ці гробниці знайшли під час підготовки до розширення парку. Дві з них уже частково пошкодили мародери. На щастя, третя гробниця залишилася практично недоторканою, надаючи цінну інформацію та артефакти.
Одним з найнезвичайніших аспектів цих гробниць є їхній дизайн. На відміну від типових місць поховання, ці гробниці нагадують житлові будинки з дверима, вікнами та кількома кімнатами. Таке унікальне планування свідчить про глибоке культурне значення, ніби покійний мав продовжувати жити в комфорті навіть після смерті.
Могили також містять написи з прізвищем Хуан, що вказує на родинні зв'язки між мешканцями. Бронзова печатка з ім'ям Хуан Цзя допомагає ідентифікувати одного з власників гробниці.
Найкраще збережена гробниця, позначена як M3, схоже, була місцем останнього спочинку подружньої пари. Вона складається з двох з'єднаних між собою кімнат з дерев'яними дверима і вікнами, що імітують справжній дім.
Усередині гробниць археологи знайшли близько 70 артефактів, що свідчать про високий статус і багатство родини. Серед цих скарбів — залізний меч, бронзові дзеркала та різні керамічні вироби. Команда також виявила частини візка для трун, рідкісного предмета, який використовували для транспортування трун до гробниці.
Як розповіли дослідники, послідовний дизайн гробниць із похилими вхідними тунелями, що ведуть до глибоких камер, прикрашених різьбленими з цегли арками, дверима і вікнами, відображає складні архітектурні техніки, а фрески із зображенням квіткових візерунків і фігур додають додатковий культурний і мистецький контекст.
Це відкриття не лише демонструє високу майстерність династії Хань, але й дає змогу глибше зрозуміти поховальні звичаї тієї епохи та соціальний статус похованих людей. Знахідка прізвища та взаємопов'язаний дизайн гробниць пропонують рідкісний погляд на життя та вірування тих часів.
Раніше Фокус писав про гробницю з незвичайним оздобленням, яку виявили на території некрополя стародавнього міста Тарса.
А також ми розповідали про першу у своєму роді споруду, яку виявили албанські археологи.