Супергерой для планети. На суші знайдено тварину, здатну витягувати CO2 з атмосфери Землі
Супергерой для планети. На суші знайдено тварину, здатну витягувати CO2 з атмосфери Землі

Супергерой для планети. На суші знайдено тварину, здатну витягувати CO2 з атмосфери Землі

Дослідники виявили, що деякі тварини можуть бути особливо корисними в зусиллях із боротьби зі зміною клімату — здатні очистити атмосферу від вуглецю.

Людство більше не лякають кліматичною кризою, яка настане в майбутньому. Учені визнають, що вона вже тут, унаслідок чого світ стикається з дедалі інтенсивнішими хвилями тепла, посухи та пожеж, пише Futurism.

Вчені по всьому світу продовжують розробляти стратегії, які б могли допомогти в боротьбі зі зміною клімату і в новому дослідженні їм, схоже, це вдалося. Варто зазначити, що дослідження все ще не було рецензовано, проте результати мають перспективний вигляд.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Ще 2014 року в рамках проєкту з відновлення дикої природи стадо зубрів було завезено в передгір'я гір Тарку в Румунії, де востаннє їх зустрічали понад два століття тому. Відтоді минуло 10 років і тепер вчені спостерігають, як перебування тварин у регіоні несподіваним чином вплинуло на місцеву екологію.

Сьогодні стадо бізонів у регіоні налічує 170 особин і вчені виявили, що тварини щороку вловлюють з атмосфери Землі близько 54 000 тонн вуглецю. Для порівняння, це еквівалентно викидам вуглекислого газу 43 000 автомобілів та той самий період. Ба більше, ця кількість CO2 у 10 разів перевищує кількість вуглецю, вловлену регіоном до повернення бізонів.

За словами провідного автора дослідження Освальда Шмітца з Єльської школи навколишнього середовища, їхня з колегами робота стала ще одним доказом теорії про те, що тварини можуть відігравати вирішальну роль у скороченні викидів арнікових газів на Землі.

Велика рогата худоба може отримати погану репутацію, коли справа стосується клімату; корови сумно відомі тим, що відригують тонни метану, ще одного парникового газу. Але загалом ці корови перебувають на фермі, живуть і харчуються неприродним чином. Якщо говорити про дику природу, справи йдуть інакше.

У дикій природі справи йдуть інакше. Як жуйні тварини, бізони відіграють ключову роль у підтримці різноманітності рослинного життя екосистеми. Своєю чергою рослини і ґрунт відіграють найважливішу роль у зборі вуглецю.

Команда виявила, що бізони рівномірно випасають луки, чим впливають на лугові та лісові екосистеми. Вони також переробляють поживні речовини для удобрення ґрунту та всього життя в ньому, розсіюючи насіння для збагачення екосистеми та ущільнюючи ґрунт. Таким чином запобігається викид накопиченого вуглецю.

За словами викладача біорізноманіття в Манчестерському столичному університеті, який не брав участі в дослідженні, результати роботи вчених зміцнюють консенсус про те, що великі ссавці відіграють важливу роль у вуглецевому циклі.

Раніше Фокус писав про те, що до Британії вперше за 6 тисяч років повернуться бізони.

Теги за темою
дослідження вчені
Джерело матеріала
loader
loader