Ядерний двигун допоможе найшвидше дістатися Марса: і далі, ніж "Вояджер-1"
Ядерний двигун допоможе найшвидше дістатися Марса: і далі, ніж "Вояджер-1"

Ядерний двигун допоможе найшвидше дістатися Марса: і далі, ніж "Вояджер-1"

У NASA вважають, що розроблюваний двигун відкриє нову еру в освоєнні космосу.

Космічне агентство США виділило гроші на створення інноваційної ракетної системи, яка може зробити революцію в освоєнні космосу. Перша фаза розробки імпульсної плазмової ракети від компанії Howe Industries вже завершилася. Тепер NASA виділило гроші на другу фазу. Передбачається, що за допомогою інноваційного ядерного двигуна можна буде доставити астронавтів вантажі на Марс майже в 4 рази швидше, ніж за допомогою наявних технологій. Також за допомогою цього двигуна можна буде вирушити в дуже далеку подорож, щоб перетворити Сонце на гігантський телескоп, пише IFLScience.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Крім багатьох проблем, які пов'язані з подорожжю на Марс, однією з основних є тривалість такої місії. Навіть коли Марс розташований найближче до Землі, щоб відправити туди астронавтів на сучасному космічному кораблі, знадобиться приблизно дев'ять місяців. Подорож назад займе стільки ж часу. Тому в NASA виділяють гроші на проєкти інноваційних рухових систем, які дадуть змогу значно скоротити час польоту на Марс.

Імпульсна плазмова ракета: політ на Марс у 4 рази швидше

Згідно з повідомленням NASA, імпульсна плазмова ракета (PPR), гроші на розробку якої отримала американська компанія Howe Industries, є рушійною системою, яка дасть змогу долетіти до Марса всього за 2 місяці. Ця ракета матиме високий питомий імпульс або показник того, наскільки ефективно двигун створює тягу.

Імпульсна плазмова ракета (PPR), гроші на розробку якої отримала американська компанія Howe Industries, являє собою рухову систему, що дасть змогу долетіти до Марса всього за 2 місяці.
Фото: NASA

В основі нової рухової системи лежить концепція імпульсного ядерного синтезу. Тобто PPR використовуватиме ядерну енергетичну систему на основі поділу, яка отримує енергію від контрольованого розщеплення атомів для створення тяги. Це відповідно приводитиме в рух космічний корабель. Розробники стверджують, що рухова система зможе створити тягу до 100 тисяч Н, але найголовніше, що їхня ракета буде меншою за розмірами і коштуватиме дешевше, ніж інші пропоновані аналоги.

У NASA вважають, що PPR може відкрити нову еру в освоєнні космосу і, крім швидкої швидкості, зможе забезпечити доставку набагато важчих космічних кораблів.

Сонце можна перетворити на гігантський космічний телескоп

Також у NASA вважають, що за допомогою PPR можна буде доставити космічні апарати дуже швидко і за межі орбіти Марса, а також ще далі — на відстань до 550 астрономічних одиниць від Сонця. Одна астрономічна одиниця — це відстань від Землі до нашої зірки. Для порівняння, найдальша планета Сонячної системи, Нептун, перебуває на відстані 30 астрономічних одиниць. А найдальший космічний апарат в історії, "Вояджер-1", перебуває на відстані приблизно 160 астрономічних одиниць.

Завдяки PPR, згідно з повідомленням NASA, можна буде відправити в глибокий космос спеціальне обладнання, щоб використовувати Сонце як гігантський космічний телескоп.

Усі масивні об'єкти, згідно з теорією відносності Ейнштейна, викривляють простір-час і змінюють шлях руху світла. Що масивніший об'єкт, то більше він спотворює світло, але водночас і підсилює його. Таким чином цей об'єкт стає гравітаційною лінзою, за допомогою якої можна побачити більш далекі об'єкти в космосі, які інакше не можна побачити.

Як гравітаційну лінзу можна використовувати Сонце, вважають учені. Теоретично зірку можна використовувати для створення зображень реальних поверхонь інших, далеких планет.

Як уже писав Фокус, телескоп Хаббл показав на новому знімку, яким було Сонце мільярди років тому. Нове зображення показує яскраве сяйво дуже молодої зірки і саме такою в далекому минулому була наша зірка.

Також Фокус писав про те, що магнітне поле Землі здригнулося і глибоко в океані з'явилися аномалії через вибухи на Сонці. Дослідники зафіксували різкий зсув магнітного поля на глибині 2,7 км під поверхнею океану.

Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader
loader