Презентував його автор 14 державних нагород Олександр Сопов на пресконференції в Укрінформі.
“Нагороди є не менш важливим символом держави, ніж герб, прапор чи гімн України. Але на відміну від інших символів, спрямованих на суспільство в цілому, державна нагорода пов’язує державу з конкретною особою. Нагороди — це зброя, яка є зброєю перемоги. А зброю треба знати і вміти нею користуватися. Передамо знання про цей державний символ і зброю перемоги усім громадянам України”, - сказав Сопов, який також є автором ідеї.
Герой України заступник начальника Національного інституту оборони України генерал-майор ЗСУ Ігор Гордійчук (Сумрак) вважає, що ознайомлення українців із державними нагородами сприятиме піднесенню морального духу.
У Києві презентували плакат “Державні нагороди України” / Фото: Євген Котенко, Укрінформ
“У цей непростий час маємо підтримувати моральний і психологічний дух у боротьбі з рашистами. На жаль, війна зайшла в екзистенційну стадію, на виживання й виснаження. І тут важливими є три речі: жоден, хто вклався в боротьбу, не має залишитися ненагородженим; більше українців має долучитися до оборони, бо ворог має ресурсну перевагу; для нас принципово, щоб була перемога”, - сказав Гордійчук.
Плакат (площа 1000х700 мм) являє собою кольорові ілюстрації всіх державних нагород України з коротким описом кожної з них.
Учасники презентації передали 5000 плакатів до всіх військових частин, територіальних громад і центральних органів виконавчої влади України та дипломатичних установ.
Під час презентації також відбулося нагородження Знаками народної пошани медиків столичної Олександрівської лікарні, які наближають Перемогу без зброї в руках.
Неформальну творчу спілку «Орден» створено 2000 року, а 2012 року вона перетворилася на виробничо-творче об’єднання «Орден». Її очолює Олександр Сопов - автор 14 знаків державних нагород, 2 відзнак Президента України, 227 відомчих заохочувальних і близько 1000 муніципальних, громадських відзнак. Він також є автором і засновником системи громадських нагород - Знаків народної пошани.