Ядерне жало Rafale: Франція випробувала ракету середньої дальності ASMPA-R
Ядерне жало Rafale: Франція випробувала ракету середньої дальності ASMPA-R

Ядерне жало Rafale: Франція випробувала ракету середньої дальності ASMPA-R

Французька крилата ракета класу "повітря-земля" здатна завдавати ударів на відстані до 500 км. При цьому вага її термоядерної боєголовки становить 300 кілотонн.

Французькі військові провели успішні випробування нової версії крилатої ракети повітряного базування з ядерною бойовою частиною ASMPA (Air-Sol Moyenne Portée Amélioré). Про це 22 травня заявив міністр оборони країни Себастьян Лекорню в X (Twitter).

Ракета була запущена з винищувача Rafale, що належить французьким Стратегічним повітряним силам, під час польоту, який імітував типову рейдову місію. При цьому тестовий запуск ASMPA відбувся без корисного навантаження.

За словами очільника оборонного відомства, випробування планувалися тривалий час і реалізовує амбіції Франції, передбачені військовою програмою з ядерного стримування, а також демонструє "досконалість і надійність в експлуатації".

Тестовий запуск ракети ASAMP
Фото: X (Twitter)

Ракета ASMP. Що відомо

ASMP — французька ядерна крилата ракета середньої дальності класу "повітря — поверхня", розроблена компанією MBDA France. Вона надійшла на озброєння в травні 1986 року, замінивши застарілу бомбу AN-22, що вільно падає, на французьких літаках Dassault Mirage IV і бомбу AN-52 на Dassault Super Étendard.

Платформою для ASMP є літаки Dassault Mirage 2000N, Dassault Rafale і Super Étendard. Mirage IVP також оснащувався ASMP до зняття з озброєння в 1996 році.

Модернізована версія ASMP-A може похвалитися дальністю близько 500 км і максимальною швидкістю до 3 Махів. Вона оснащена новою термоядерною боєголовкою Tête Nucléaire Aéroportée (TNA) потужністю 300 кілотонн. ASMP-A надійшли на озброєння в жовтні 2009 року разом із літаками Mirage 2000NK3.

Своєю чергою проєкт ASMPA-R (оновлений), розпочатий 2016 року, спрямований на збільшення дальності польоту ракети й оснащення її новою термоядерною боєголовкою потужністю 300 кілотонн.

Важливо Франція планує передати Україні прострочені ракети SCALP: що відомо

Нагадаємо, президент Еммануель Макрон на брифінгу 6 травня заявив, що Франція не прагне до зміни російського режиму і не воює з Російською Федерацією. Також Париж не докладає зусиль для зміни влади в Кремлі, додав французький лідер.

Теги за темою
Зброя
Джерело матеріала
loader
loader