Кра заявив, що піде з посади в керівному органі партії й скасує заплановані перед виборами в Європарламент виступи. Керівництво партії і члени правління погодилися з цим.
Головний кандидат від німецької праворадикальної політичної сили Альтернатива для Німеччини Максиміліан Кра заявив, що припиняє передвиборчу кампанію через скандал навколо його особи. Про це він повідомив виконавчому комітету AfD у середу, 22 травня, німецьке видання Welt.
Максиміліан Кра під час візиту до Нью-Йорка в грудні 2023 року був допитаний Федеральним бюро розслідувань США щодо можливого отримання “сумнівних платежів із близьких Кремлю джерел”.
Кра заявив, що піде з посади в керівному органі партії й скасує заплановані перед виборами в Європарламент виступи. Керівництво партії і члени правління погодилися з цим.
“Я визнаю, що мої фактичні та виокремлені заяви використовуються як привід для того, щоб завдати шкоди нашій партії. Останнє, що нам зараз потрібно, це дебати про мене. AfD має зберегти свою єдність. З цієї причини я віднині відмовляюся від будь-яких подальших виступів у виборчій кампанії та залишаю посаду члена Федерального виконавчого комітету”, – зазначив Кра.
Осередки AfD в федеральних землях закликали до подальших заходів проти Кра, а також проти ще одного однопартійця – Петра Бістрона, який посідає друге місце в списку AfD на виборах до Європарламенту і теж фігурує в скандалі (його підозрюють у підкупі посадових осіб і відмиванні грошей, отриманих від Росії). У AfD закликають навіть анулювати членство обох у партії.
Французька права партія Національне об’єднання Марін Ле Пен, найближча соратниця AfD на європейському рівні, раніше оголосила, що більше не працюватиме з AfD у групі Ідентичність і демократія в майбутньому Європарламенті.
Французькі праві обурилися не так тим, що помічник Кра виявився співробітником китайських спецслужб, як тим, що Кра в одному з інтерв’ю заперечив, що офіцери СС були злочинцями за своєю суттю.
Нещодавно повідомлялося, що вНімеччині суд відхилив апеляцію партії Альтернатива для Німеччини проти її класифікації як ультраправої екстремістської організації.
Нагадаємо, у січні цього року сотні тисяч протестувальників вийшли на вулиці різних міст після повідомлення про зустріч, на якій були присутні представники Альтернативи для Німеччини, де обговорювали схему “реміграції” – тобто видворення з країни іммігрантів. Після цього партія зазнала найбільшого тижневого падіння популярності за майже два роки.