Про це він розповів у своєму блозі.
«Тут немає гарних для нас новин, тому що є декілька ключових моментів. По-перше, справжній керівник в Ірані – це не президент держави, а аятола Хаменеї. Відповідно, він живий і саме він визначає курс, контролює зовнішню політику, керує і назначає де-факто керівників у Міністерство оборони, закордонних справ. Тобто безпековим сектором керує саме він», - пояснює Максим Ялі.
Водночас він попереджає, що, якщо би довели, що аварія гелікоптера Раїсі – це насправді вбивство, наслідки для безпеки і міжнародної стабільності були би інші, і це були би зовсім інші виклики. Однак, міркує експерт, це все ж таки природна катастрофа через погодні умови або технічні несправності.
«Якщо керівництво Ірану таку офіційну версію оприлюднить, що це було вбивство, це, звичайно, призведе до погіршення ситуації на Близькому Сході, загострення, ескалації, і, відповідно, увага буде переключена знов з України», - зауважує Максим Ялі.
Як зазначає експерт, він уже два роки працює в інформаційному просторі на Близькому Сході, тому бачить певні тенденції, і от зокрема після загострення з Газою тема російсько-української війни, м'яко кажучи, відійшла на другий план. А в контексті наближення мирного саміту у Швейцарії, підкреслює експерт, такий розклад і варіант для нас абсолютно не вигідний, не говорячи вже і про подальше загострення між Іраном та Ізраїлем.
Також Politeka писала про те, що Мусієнко заявив, що все більше речей сигналізують про зміну курсу Ірану з росії на Захід.