На Хмельниччині створили три охоронні зони для збереження об’єктів Червоної книги
На Хмельниччині створили три охоронні зони для збереження об’єктів Червоної книги

На Хмельниччині створили три охоронні зони для збереження об’єктів Червоної книги

У Хмельницькій області створили перші три охоронні зони для збереження об’єктів Червоної книги України та біорізноманіття у лісах.

Про це кореспондентові Укрінформу розповів завідувач науково-дослідного відділу Національного природного парку “Подільські Товтри” Михайло Дребет.

За його словами, на початку цього року співробітники науково-дослідного відділу НПП “Подільські Товтри”, відповідно до передбачених урядом порядків створення охоронних зон для збереження біорізноманіття у лісах та збереження об’єктів Червоної книги України, ретельно обстежили території парку. Підготували наукові обґрунтування, картографічні матеріали й паспорти на створення трьох охоронних зон й передали до Хмельницької ОВА.

“Наразі розпорядженнями начальника обласної військової адміністрації створено перші три охоронні зони — на території Гуменецької селищної та Слобідсько-Кульчієвецької сільської громад Кам’янець-Подільського району. Кожна з них має важливе значення для збереження цінності рідкісних видів рослин і тварин”, - зазначив науковець.

На Хмельниччині створили три охоронні зони для збереження об’єктів Червоної книги - Фото 1

Перша зона, як пояснив Дребет, створена з метою збереження ключового зимового оселища рукокрилих ссавців. Вона поєднує охорону червонокнижних 13 видів тварин та 5 видів рослин. А штольні Гуменецькі, де зафіксовані роїння кажанів, віднесені до ключового підземного сховища – Important Underground Sites for Bats in Europe (Ukraine 2018) за назвою – GMN-mine.

На Хмельниччині створили три охоронні зони для збереження об’єктів Червоної книги - Фото 2

“Територія другої охоронної зони є єдиним з відомих в Україні місць зростання реліктового, зникаючого виду з диз’юнктивним ареалом – цибулі косої (Allium obliquum). До того ж ця зона поєднує 6 об’єктів, що охороняються відповідно до Червоної книги України та входять до важливих багаторічних трав’яних угруповань на вапняках — угруповання формації ковили найкрасивішої (Stipeta pulcherrimae)”, - розповів представник природного парку.

На Хмельниччині створили три охоронні зони для збереження об’єктів Червоної книги - Фото 3

І третя охоронна зона, за словами Дребета, виділена для збереження популяції сону лучного (Pulsatilla pratensis) в межах одного із двох найбільших місцезростань в НПП “Подільські Товтри” та Хмельниччини загалом.

На Хмельниччині створили три охоронні зони для збереження об’єктів Червоної книги - Фото 4

“На ділянках, де створено охоронні зони, забороняється розорювання, заліснення, зрізання дерев, будівництво будь-яких споруд чи доріг, видобуток корисних копалин, проведення масових заходів і навіть екскурсій без супроводу професійного гіда від нашого парку”, - наголосив науковець.

Як повідомлялось, на Хмельниччині створена перша охоронна зона для збереження об'єктів Червоної книги.

Фото: Михайло Дребет

Теги за темою
Тварини
Джерело матеріала
loader
loader