Нацгвардійцям дозволили застосовувати шокери, наручники та примусово зупиняти авто
Нацгвардійцям дозволили застосовувати шокери, наручники та примусово зупиняти авто

Нацгвардійцям дозволили застосовувати шокери, наручники та примусово зупиняти авто

Верховна Рада на пленарному засіданні 22 травня ухвалила у першому читанні законопроект №10311 про внесення змін до Закону "Про Національну гвардію України". Метою законотворчої роботи є вдосконалення правових підстав щодо застосування примусових заходів військовослужбовцями Нацгвардії.

Про це повідомляє "Судово-юридична газета".

Так, цим документом упорядковуються питання застосування фізичної дії, спецзасобів, вогнепальної зброї, озброєння та бойової техніки особовим складом НГУ.

Гвардійці також отримають деякі повноваження щодо застосування примусу, проте за чітко визначених обставин. Запропонований законопроект спрощує умови для вжиття відповідних заходів.

Так, службовці Нацгвардії матимуть повноваження використовувати спеціальні засоби обмеження рухливості (наручники, сітки для зв'язування тощо):

  • При затриманні особи, яка вчинила правопорушення;
  • При конвоюванні затриманої особи до компетентних органів у разі її відмови підкоритися законним вимогам конвою;
  • Щодо особи, підозрюваного у скоєнні кримінального злочину, який чинить опір військовослужбовцю або намагається втекти;
  • Якщо дії особи створюють реальну загрозу заподіяння шкоди собі чи оточуючим.

Також пропонується також уповноважити гвардійців застосовувати засоби примусової зупинки транспортних засобів у таких ситуаціях:

  • для зупинки авто, водій якого проігнорував законні вимоги військовослужбовця, намагається об'їхати контрольно-пропускний пункт об'єкта, що охороняється Нацгвардією, порушує встановлений пропускний режим, ігнорує дорожні знаки та сигнали світлофора про зупинку;
  • якщо маневри водія створюють реальну загрозу життю чи здоров'ю військовослужбовця чи інших осіб;
  • для затримання осіб, які вчинили кримінальний злочин і намагаються втекти автомобілем.

Також встановлює випадки, коли заборонено застосовувати будь-які примусові заходи – проти вагітних жінок, якщо є явні ознаки, проти людей похилого віку, осіб з інвалідністю, малолітніх дітей та на території диппредставництв.

Загалом ініціатива спрямована на деталізацію переліку повноважень Національної гвардії щодо застосування сили та обмежувальних заходів, чіткого нормативного визначення підстав та порядку їх застосування особовим складом.

Додамо, що Рада також ухвалила новий закон про страхування авто: що зміниться водіям.

Джерело матеріала
loader