Щось дивовижне приховано в надрах Плутона: з'ясувалося, що воно собою являє
Щось дивовижне приховано в надрах Плутона: з'ясувалося, що воно собою являє

Щось дивовижне приховано в надрах Плутона: з'ясувалося, що воно собою являє

Автори нового дослідження за допомогою наявних даних і математичних моделей змогли з'ясувати, що з себе представляє підземний океан на карликовій планеті.

Нове дослідження підтримує ідею про те, що під крижаною поверхнею карликової планети Плутон все ж таки міститься океан із рідкої води. Автори дослідження, опублікованого в журналі Icarus, використовували математичні моделі та зображення космічного апарату New Horizons, щоб з'ясувати в чому особливість цього океану, пише Phys.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Учені вважають, що на Плутоні під товстим шаром з азотного, метанового та водяного льоду все ж таки міститься океан із рідкої води. Ця ідея вперше виникла кілька десятиліть тому, але вперше побачити Плутон із близької відстані астрономи змогли лише за допомогою зображень апарату New Horizons, які він зробив 9 років тому. Відтоді ідея про наявність підземного океану почала обговорюватися ще більше в науковому середовищі.

Але температура на поверхні Плутона становить приблизно мінус 220 градусів Цельсія, а це означає, що навіть такі гази, як азот і метан, замерзають. Не кажучи вже про воду.

За словами вчених, через те, що Плутон є карликовою планетою, тобто має невеликий розмір, початкові розрахунки показували, що Плутон повинен був втратити майже все своє тепло незабаром після формування. Тобто він замерз повністю до самого ядра.

Учені вважають, що на Плутоні під товстим шаром з азотного, метанового і водяного льоду все ж таки міститься океан із рідкої води
Фото: NASA

В останні кілька років вчені зібрали докази того, що найімовірніше це не так і під поверхнею Плутона, ймовірно, все ж є океан із рідкої води. Зокрема, про це говорять кріовулкани, які викидають у космос лід і водяну пару. Тож більшість планетологів сходяться на думці, що океан на Плутоні є, хоча дебати з цього приводу ще тривають.

Автори нового дослідження вирішили з'ясувати, що з себе представляє цей підземний океан, який, можливо, в найближчому майбутньому побачити безпосередньо не буде можливості.

Вчені створили математичні моделі, щоб пояснити наявність тріщин і опуклостей на крижаному шарі, що покриває ділянку Рівнини Супутника на Плутоні. Як показують розрахунки, найімовірніше океан із рідкої води перебуває під шаром водяного льоду завтовшки від 40 до 80 км, який захищає його від замерзання.

Як показують розрахунки, найімовірніше океан із рідкої води перебуває під шаром водяного льоду завтовшки від 40 до 80 км, який захищає його від замерзання
Фото: NASA

Також автори дослідження змогли розрахувати приблизну щільність або солоність підземного океану, на підставі тріщин у льоду на поверхні Плутона. Як показують розрахунки, океан має приблизно на 8% більшу щільність, ніж вода в океанах Землі. За словами вчених, якби якимось чином вдалося потрапити в надра Полутона, то можна було б у цьому океані плавати без особливих зусиль.

За словами вчених, такий рівень щільності підземного океану пояснює велику кількість тріщин на поверхні карликової планети. Якби океан мав нижчу щільність, то крижана оболонка зруйнувалася б і з'явилося більше тріщин. Якби океан мав вищу щільність, то тріщин було б значно менше.

Поки що жодне космічне агентство у світі не планує нових місій для дослідження Плутона. Тому підтвердити ці висновки поки що неможливо.

Як уже писав Фокус, китайська місія готується до посадки на зворотному боці Місяця. Вперше в історії на невидимій для нас стороні супутника Землі будуть зібрані зразки місцевого ґрунту і доставлені на Землю.

Також Фокус писав про те, що комета, яка наближається до Землі, стане яскравішою за зірки, і її можна буде побачити неозброєним оком. Передбачається, що комета C/2023 А3 може стати такою ж яскравою в нічному небі, як і Венера.

Теги за темою
Космос вода
Джерело матеріала
loader
loader