Життя на Марсі могло існувати не тільки в минулому, а й може й зараз: що з'ясували вчені
Життя на Марсі могло існувати не тільки в минулому, а й може й зараз: що з'ясували вчені

Життя на Марсі могло існувати не тільки в минулому, а й може й зараз: що з'ясували вчені

Автори дослідження вважають, що навіть екстремальні умови на Марсі здатні підтримувати життя.

Деякі люди можуть вважати, що пошуки життя на Марсі закінчилися після того, як марсоходи надіслали на Землю фотографії неживого, порожнього ландшафту Червоної планети. Але вчені продовжують вивчати можливість існування життя на Марсі, знаючи те, що на Землі деякі мікроорганізми можуть вижити навіть у найекстремальнішому середовищі. Нове дослідження, опубліковане в журналі Nature Communications, припускає, що життя на Марсі, незважаючи на екстремальні умови, могло існувати в минулому і, можливо, існує і зараз, пише Knowridge.

У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!

Позаземне життя може відрізнятися від того, що ми бачимо на Землі, але, тим не менш, воно може мати одні й ті самі будівельні блоки. Тому пошуки позаземного життя на Марсі тривають не тільки за допомогою марсоходів. Вчені намагаються з'ясувати, чи може будь-яке життя вижити в дуже несприятливих умовах Червоної планети.

Нещодавно на Марсі апарати NASA виявили велику кількість перхлоратних солей. Ці солі можуть поглинати воду з атмосфери, створюючи концентровані розчини, відомі як розсоли. Оскільки рідка вода необхідна для виникнення та існування життя, автори дослідження вирішили звернути особливу увагу на ці перхлоратні розсоли. Автори дослідження з'ясували, як унікальне геохімічне середовище на Марсі могло б підтримувати життя як у минулому, так і зараз. Вчені провели експерименти з двома типами рибонуклеїнових кислот (РНК) і білкових ферментів із Землі, щоб побачити, як вони діють у перхлоратних розсолах.

У результаті вчені з'ясували таке:

  • усі РНК напрочуд добре показали себе в перхлоратних розсолах;
  • білкові ферменти в цих розсолах працювали не так добре, як РНК, і тільки білки організмів, які живуть в екстремальних умовах на Землі (з високою температурою або великою кількістю солі) можуть функціонувати належним чином;
  • у перхлоратних розсолах ферменти РНК були здатні до незвичайних реакцій, як-от створення нових молекул з атомами хлору, а цю реакцію раніше вчені не бачили.
Позаземне життя може відрізнятися від того, що ми бачимо на Землі, але, тим не менш, воно може мати одні й ті самі будівельні блоки. Тому пошуки позаземного життя на Марсі тривають не тільки за допомогою марсоходів. Вчені намагаються з'ясувати, чи може будь-яке життя вижити в дуже несприятливих умовах Червоної планети
Фото: NASA

За словами авторів дослідження, як показали експерименти, РНК дуже добре підходить для дуже солоного середовища, виявленого на Марсі, і може бути присутньою на інших планетах. Така надзвичайна стійкість до солі може вплинути на те, як життя могло сформуватися на Марсі в минулому або як воно може формуватися в нинішніх умовах на Червоній планеті.

Вчені продовжать вивчати виявлені унікальні хімічні процеси, а також інші реакції, які РНК може виконувати в середовищі з високим вмістом солі.

Автори кажуть, що ці результати розширюють розуміння того, наскільки добре життя може адаптуватися і бути стійким до найекстремальніших умов навколишнього середовища. Ця інформація може допомогти під час пошуку життя на Марсі, а також на інших потенційно населених планетах.

Як уже писав Фокус, учені вважають, що вода на Землі набагато старша за Сонце. Автори дослідження припускають, що насправді вода, якою багата наша планета, виникла в міжзоряному середовищі за мільярди років до народження нашої зірки.

Нагадуємо, що на підставі моделювання та зображень Плутона, вчені змогли з'ясувати, яким насправді може бути океан з води на цій карликовій планеті, який, як припускають, ховається під поверхнею, як уже писав Фокус .

Також Фокус писав про нову технологію, яка дасть змогу доставити астронавтів на Марс у 4 рази швидше, ніж це можливо зараз. NASA вже фінансує цей проект.

Теги за темою
Космос
Джерело матеріала
loader
loader