![В Нацполіції пояснили, чи можуть правоохоронці виписувати повістки](https://thumbor.my.ua/61VVYG_s6W32DO6ScWysbu3p_Vg=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fcec8bf5f24dc41bf88df20c7e9ce8ff6.jpg)
В Нацполіції пояснили, чи можуть правоохоронці виписувати повістки
Поліцейські можуть перевіряти документи громадян, проте вручати повістки у них повноважень немає.
В Україніполіцейські, які разом з представниками ТЦК та СП беруть участь в оповіщенні військовозобов'язаних, не можуть самостійно вручати повістки українцям.
Про це в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна” повідомив голова Національної поліції України Іван Вигівський.
За його словами, поліцейські можуть перевіряти документи громадян, проте вручати повістки у них повноважень немає.
"Що стосується повноважень, яких раніше не було в поліції... - участь у здійсненні заходів щодо оповіщення військовозобов’язаних та резервістів спільно з представниками ТЦК та СП", - пояснив голова Нацполіції.
Він також додав, що поліцейські безпосередньо не вручають повістки до ТЦК та СП, оскільки це не передбачено законом.
"Перевірка військово-облікових документів спрямована на дотримання військовозобов'язаними законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію", - підкреслив Вигівський.
Водночас перевіряти документи поліція можу у громадян чоловічої статі віком від 18 до 60 років, незалежно від підстав, визначених законом України "Про Національну поліцію".
"Поліція в цьому випадку працює за зверненнями ТЦК та СП (частина третя статті 38 закону України "Про військовий обов’язок і військову службу"). У цих зверненнях міститься інформація про особу, зокрема це П.І.Б., дата народження, адреса задекларованого (зареєстрованого) місця проживання, а у разі наявності зазначається також інформація про місце роботи, номери мобільних телефонів тощо", - зазначив Іван Вигівський.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)