Учені створили новий жароміцний алюмінієвий сплав, який може стати основою для створення надлегких ракет-носіїв.
Згідно з дослідженням, опублікованим у журналі Nature Materials, китайські вчені створили новий метод підвищення жаростійкості алюмінію, що має велике значення для майбутнього аерокосмічних проєктів і транспортної галузі загалом, пише Interesting Engineering.
У Фокус. Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
Новий матеріал, створений вченими, являє собою оксидно-дисперсійно-зміцнений алюмінієвий сплав, здатний витримувати температуру до 500 градусів Цельсія. Це усуває критичне обмеження традиційних алюмінієвих сплавів, які дуже легкі, але швидко руйнуються при температурі вище 400 градусів Цельсія. Таким чином це обмежує їхнє використання в багатьох галузях аерокосмічної та транспортної промисловості.
Алюмінієві сплави цінні тим, що мають низьку щільність, високу питому міцність і відмінну стійкість до корозії. Але їхня нездатність зберігати ці властивості за високих температур обмежує їхнє використання, особливо в аерокосмічній галузі.
Вчені створили новий матеріал, впровадивши надтонкі та рівномірно розсіяні наночастинки високої щільності в алюмінієвий сплав. За словами вчених, цей метод значно поліпшив стійкість сплаву до високих температур. Автори кажуть, що цей сплав перевершує міцність інших алюмінієвих сплавів у 6 разів.
За словами вчених, новий метод можна застосувати не тільки для підвищення міцності алюмінію, а й інших металів, щоб їхня жаростійкість значно зросла.
Процес створення матеріалу включає в себе впровадження високостабільних наночастинок оксиду магнію в алюмінієву матрицю за допомогою порошкової металургії. Ця технологія не тільки підвищує жароміцність матеріалу, але також робить виробничий процес простим, економічно ефективним і придатним для масового виробництва.
За словами вчених, вони мають намір створити жароміцні алюмінієві сплави для ракет-носіїв і космічних кораблів.
Новий сплав з'явився на тлі зростання промислового попиту на більш міцні металеві сплави, які не потребують високих витрат. Оскільки аерокосмічній і транспортній галузі необхідні матеріали, які поєднують у собі легку вагу з високою жароміцністю, вчені вважають, що їхнє досягнення може зіграти вирішальну роль у вирішенні цих проблем і просуванні технологічного прогресу.
Нагадуємо, що американські фізики продовжують пошуки частинок невловимої темної матерії, зокрема гіпотетичних темних фотонів і аксіонів. У цьому напрямку вони досягли деяких важливих результатів, як уже писав Фокус.
Що стосується китайських учених, то вони активно готуються до історичного збору зразків на зворотному боці Місяця. На початку червня має здійснити посадку модуль "Чан'е-6", який уперше в історії збере проби ґрунту на зворотному боці супутника Землі, а потім відправить їх на Землю, як уже писав Фокус .