Обійдуться без Китаю: у Росії заявили про випуск чипів за "давньою" технологією 1995 року
Обійдуться без Китаю: у Росії заявили про випуск чипів за "давньою" технологією 1995 року

Обійдуться без Китаю: у Росії заявили про випуск чипів за "давньою" технологією 1995 року

У РФ активно тестують літографічне обладнання для створення процесорів, які можна буде використовувати в автомобільній промисловості, енергетиці та зв'язку.

Заступник міністра промисловості і торгівлі Росії Василь Шпак заявив про те, що в країні створили власний літографічний сканер. Росіяни планують з його допомогою самостійно виробляти чипи, передає ТАСС.

За словами чиновника, обладнання зараз перебуває в Зеленограді і проходить випробування. Також він розповів, що процесори, вироблені цим сканером, будуть виконані за 350-нм технологією. Варто зазначити, що згідно з даними Вікіпедії, 350-нм техпроцес був досягнутий у 1995-1997 роках такими виробниками, як Intel, IBM, TSMC. З його допомогою було випущено такі чипи, як AMD Am5x86 1995, AMD K5 1996, AMD K6 (Model 6) 1997, Intel Pentium MMX (P55), Intel Pentium Pro, Pentium II (Klamath).

Проте ТАСС зазначає, що настільки зрілі процесори можна застосувати і сьогодні, наприклад, в автопромі, енергетиці та телекомунікаціях. Підкреслюється і той факт, що росіяни змогли самі сконструювати літографічний сканер.

"Перший вітчизняний літограф ми зібрали, зробили. Він зараз проходить випробування у складі технологічної лінійки в Зеленограді", — підкреслив Василь Шпак.

На світовому напівпровідниковому ринку попитом користується літографічне обладнання з Нідерландів — компанія ASML, Японії — компанії Canon та Nikon. Китай, як і РФ, теж сам розробляє своє обладнання, або модернізує старе від ASML.

Важливо РФ отримала американські чипи і БПЛА: у WSJ пояснили, як Москва налагодила торгівлю

Жодної додаткової інформації про російський літограф не розкривається. Відомо тільки, що інженери пропонували проєкти, що працюють на основі синхротронного випромінювання. Але є сумніви в тому, що цей сканер виконаний за цим проєктом, оскільки його реалізація була запланована на 2026 рік і розробки мали вестися не в Зеленограді, а у Владивостоці.

Раніше ми писали про те, що техніка ЗС РФ залишиться без чипів, оскільки росіяни збанкрутували свого виробника. Виробник електроніки "Ангстрем" не зможе виконати держоборонзамовлення, оскільки заборгував корпорації ВЕБ.РФ 1,3 млрд рублів.

Теги за темою
Росія санкції
Джерело матеріала
loader
loader