Приймають винятково паперовий військово-обліковий документ, виданий у територіальних центрах комплектування.
Під час перетину громадянами кордону прикордонники не беруть до уваги застосунок “Резерв+. . Про це заявив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в ефірі телемарафону.
За його словами, приймають винятково паперовий військово-обліковий документ, виданий у територіальних центрах комплектування
“Це – виключно для оновлення своїх даних (застосунок “Резерв +” – ІФ-У), і виключно це для громадян. Тому що на кордоні наші співробітники не беруть до уваги цей застосунок. Ми перевіряємо виключно паперовий документ – військово-обліковий документ із відповідними відмітками у тих осіб, у кого ми наразі додатково почали перевіряти наявність цього документа”, – пояснив він.
Демченко повідомив, що з березня 2024 року між Держприкордонслужбою та Міноборони налагоджено інформаційну взаємодію між базами даних.
“Це фактично бази даних нашого відомства і системи Оберіг, де за необхідності, як додатковий інструмент, прикордонники можуть його використовувати, щоб перевірити, чи не використовує людина підроблені документи, перевіривши інформацію про цю особу саме в системі Оберіг, – розповів він.
Пізніше на брифінгу у Києві речник ДПСУ наголосив, що прикордонники приймають винятково військово-обліковий документ, який видано в територіальних центрах комплектування.
“Якщо говорити про будь-які застосунки, якими користуються військовозобов’язані, щоб оновлювати свої дані в системах про себе, ми не приймаємо. Виключно військово-обліковий документ, який видано в ТЦК і де пр необхідні відмітки про відстрочку або ж виключення з військового обліку”, – зазначив він.
У ДПСУ також заявили, що в постанові уряду, оприлюдненій 17 травня, передбачено військово-обліковий документ в електронній формі, але “застосунки, на які всі наразі звертають увагу, не є військово-обліковим документом в електронній формі”.
“Коли ця процедура запрацює, коли буде сформовано військово-обліковий документ в електронній формі, лише тоді прикордонники почнуть його приймати за документ, якщо це буде також прописано в правилах перетину державного кордону”, – сказав Демченко.
Раніше повідомлялося, що у мобільному застосунку Резерв+ авторизувались понад 1 млн громадян України, а свої дані оновили 700 тисяч осіб.